Vital Heynen zły na Estończyków po niespodziewanej decyzji. "Nie robi się takich rzeczy"

- Decyzję Estończyków, a także moment jej ogłoszenia, uważam za dziwne. Nie robi się takich rzeczy jeden dzień przed meczem - w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP powiedział Vital Heynen. Trener polskich siatkarzy wypowiedział się w ten sposób na temat wycofania się Estonii z meczu towarzyskiego z Polską.

W sobotę rano PZPS opublikował komunikat, w którym poinformował, że Estończycy zrezygnowali z przylotu do Polski i rozegrania dwóch spotkań towarzyskich zaplanowanych na niedzielę i poniedziałek. Wobec tego Polacy musieli zmienić plany i rozegrają dwa mecze wewnętrzne do trzech setów.

Zobacz wideo Wilfredo Leon w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Vital Heynen skomentował zaskakującą decyzję Estończyków. "To dziwne"

Polacy o wycofaniu się Estończyków dowiedzieli się kilkanaście godzin przed meczem, już podczas pobytu w Łodzi. Zaskoczenia zachowaniem niedoszłych rywali Biało-czerwonych nie krył trener Vital Heynen. - Do mnie ta wiadomość dotarła o 2:30 w nocy. A więc dzięki Estonio za pozbawienie mnie snu i odpoczynku - w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP powiedział zirytowany trener naszej kadry.

I dodał: Decyzję Estończyków, a także moment jej ogłoszenia, uważam za dziwne. Nie robi się takich rzeczy jeden dzień przed meczem, do tego opierając się na tylko kilku przesłankach.

- Szacunek wobec nas nakazywałby poinformowanie o odwołaniu przyjazdu na mecze wcześniej niż jeden dzień przed pierwszym spotkaniem - zakończył Heynen.

Poznaliśmy powód odwołania meczów siatkarzy. Rywale bali się przyjechać do Polski

Jak się okazało, Estończycy do Polski nie chcieli przyjechać w obawie przed zarażeniem koronawirusem. - Zespół obawiał się przyjazdu do Łodzi z powodu pogorszenia się w Polsce sytuacji epidemiologicznej w ostatnich kilku dniach - zdradził Cedric Ernard, selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Estonii.

Przeczytaj także: