Andrea Anastasi wskazał najlepszego siatkarza świata. "Żadnej dyskusji"

Najlepszy środkowy? Piotr Nowakowski. Najlepszy atakujący? Bartosz Kurek. Najlepszy siatkarz globu? Wilfredo Leon - w rozmowie z toop.shoma Andrea Anastasi, były trener siatkarskiej reprezentacji Polski wskazał najlepszych graczy na świecie.

Mija 7 lat odkąd Andrea Anastasi przestał być trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski. Włoch z polską siatkówką cały czas ma jednak wiele wspólnego. W latach 2014-2019 był trenerem Trefla Gdańsk, a obecnie prowadzi Vervę Warszawa. Dodatkowo wciąż uważnie śledzi poczynania naszej kadry

Zobacz wideo Wilfredo Leon w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Andrea Anastasi wskazał najlepszego siatkarza na świecie. To reprezentant Polski

W rozmowie z toop.shoma (irański profil na Instagramie zajmujący się siatkówką), Anastasi został poproszony o wskazanie najlepszego siatkarza na świecie. - To Wilfredo Leon, bez żadnej dyskusji - przyznał były trener Polaków w rozmowie prowadzonej podczas relacji na żywo na Instagram Stories.

 

Anastasi pokusił się także o wskazanie najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach. Zdaniem 59-latka, najlepszym środkowym na świecie jest Piotr Nowakowski, a najlepszym atakującym Bartosz Kurek.

Gościem toop.shoma był także obecny trener Polaków, Vital Heynen. On na pierwszych miejscach na poszczególnych pozycjach także wskazał graczy Biało-czerwonych. Zdaniem Belga, najlepszymi przyjmującymi globu są Wilfredo Leon i Michał Kubiak, a najlepszym rozgrywającym jest Fabian Drzyzga.

Przeczytaj także: