Ergo Arena zamknięta, a wydarzenia odwołane! Apel do uczestników imprez

Ergo Arena została zamknięta, a najbliższe wydarzenia odwołane po decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. To skutek pozytywnego wyniku testu na COVID-19 u siatkarza Trefla Gdańsk.

- Drodzy Kibice, jeden z zawodników drużyny otrzymał dodatni wynik testu na SARS-CoV-2. Z uwagi na dobro osobiste siatkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych. Cała drużyna, sztab szkoleniowy oraz wszyscy pracownicy klubu poddali się samoizolacji - ogłosił Trefl Gdańsk w piątek. 

Zobacz wideo SS Lazio - Cagliari Calcio 2:1. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

W konsekwencji "wszystkie zajęcia zaplanowane na dni 24-27.07 w Ergo Arenie i na terenach zewnętrznych wokół obiektu zostają odwołane", jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie hali. Zamknięta została weekendowe strefa Ergo #wPlenerze, tak samo jak i rolkowisko (zaplanowane na 26 lipca), a 27 lipca nie wystartują warsztaty fotografii mobilnej. Do odwołania zawieszone wycieczki z przewodnikiem po hali. - Informujemy, że wszystkie, organizowane w ubiegłych tygodniach na terenie i wokół obiektu,  wydarzenia realizowane były w rygorze sanitarnym i w warunkach, które nie mogą być uznawane za potencjalnie niebezpieczne do rozprzestrzeniania się wirusa - czytamy dalej.

- Mimo wszystko apelujemy do osób, które uczestniczyły w atrakcjach organizowanych przez operatora Ergo Areny o obserwowanie swojego stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 (podwyższona temperatura, duszności, kaszel, utrata smaku i węchu, bóle kostno-stawowe i mięśniowe) o niezwłoczne zgłaszanie się mailowo lub telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku - 

To pierwszy przypadek koronawirusa w męskiej siatkówce ligowej w Polsce - za to kilka dni temu wirus został wykryty u jednej z siatkarek ŁKS Commercecon Łódź, Aleksandry Wójcik, a cała drużyna przechodzi dwutygodniową kwarantannę. Po tamtym zakażeniu zamknięto halę Łódź Sport Arena.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.