Memoriał Huberta Wagnera odwołany! Poznaliśmy nową datę turnieju

Oficjalnie odwołano Memoriał Huberta Wagnera, siatkarski turniej, który miał się odbyć w terminie 9-11 lipca. Cezary Mróz, organizator turniej potwierdził informacje o przełożeniu tegorocznej edycji rozgrywek na początek lipca w 2021 roku.

Memoriału Huberta Wagnera, który miał się odbyć w Tauron Arenie w Krakowie, nie udało się również przełożyć na jesień bieżącego roku. Dlatego organizatorzy postanowili odwołać tegoroczną edycję i rozegrać turniej w 2021 roku. Przygotowanie rozgrywek jest niemożliwe przez pandemię koronawirusa.

Zobacz wideo Drzyzga: Cieszy, że nie siedzieliśmy na kanapie. Wyjdzie nam to na zdrowie

- Chcieliśmy poczekać do ostatniego momentu, byliśmy gotowi na organizację naszej imprezy w ekspresowym tempie, szukaliśmy niestandardowych pomysłów. Uznaliśmy jednak, że w tym roku nie ma warunków, by impreza się odbyła. Bez naszych wspaniałych polskich fanów Memoriał nie ma sensu - powiedział Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, organizator turnieju.

Memoriał Wagnera nie obędzie się w 2020 roku. Rozgrywki przełożono na kolejne lata

Przez ostatnich kilka lat gospodarzem turnieju jest miasto Kraków i taki plan przewidziano również na 2021 rok. - Kraków zawsze z radością gości najlepszych, siatkarskich kibiców na świecie. Mamy nadzieję, że w nowym terminie nie będziemy już rozmawiali o pandemii, a skupimy się tylko na fantastycznych emocjach sportowych oraz naszym pięknym mieście - mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Memoriał Huberta Wagnera polega na rozegraniu turnieju między czterema reprezentacjami w tym reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn. Organizowany jest przez Fundację Huberta Jerzego Wagnera i w celu uhonorowania trenera został wpisany na stałe w kalendarz polskich rozgrywek. 

- Uznaliśmy, że nie będziemy szli na żadne kompromisy czy półśrodki, chcemy najlepszej możliwej imprezy dla naszych kibiców. Stąd nasza decyzja, by XVIII edycję przełożyć na przyszły rok, który znowu ma być rokiem olimpijskim - dodał wiceprezes fundacji.

Reprezentacja Polski na siedemnaście zorganizowanych Memoriałów Huberta Wagnera wygrała osiem. Na siedmiu zdobyła srebrny medal turnieju oraz trzykrotnie kończyła memoriał na trzecim miejscu. 

Więcej o: