Polska siatkarka zakażona koronawirusem. Zamknięto halę, w której zagrają reprezentacje

Jak podaje portal lodz.wyborcza.pl, Aleksandra Wójcik, przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź, zaraziła się koronawirusem. Klub potwierdził, że wynik testu jednej z siatkarek był pozytywny, a cała drużyna została poddana kwarantannie. Zamknięto też halę Łódź Sport Arena, w której za tydzień miały grać reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn.

Portal lodz.wyborcza.pl poinformował, że przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź i reprezentacji Polski, Aleksandra Wójcik została zakażona koronawirusem. Zawodniczka i cała łódzka drużyna została poddana dwutygodniowej kwarantannie. 

Zobacz wideo Piłkarz Legii obserwowany przez Jerzego Brzęczka. Może trafić do reprezentacji [SEKCJA PIŁKARSKA #54]

Polska siatkarka z koronawirusem. Trenowała w hali, w której miały zagrać reprezentacje

Do informacji przekazanych przez portal odniósł się klub. W oświadczeniu potwierdzono jeden dodatni wynik testu wśród siatkarek, ale nie podano jej danych osobowych. Jednocześnie poinformowano o przeprowadzeniu testów wszystkim osobom działającym w klubie, które mogły mieć kontakt z zakażoną zawodniczką i wszystkie wyniki były negatywne. Przebadane osoby są w stałym kontakcie z Sanepidem i ściśle stosują się do przekazanych im zaleceń. 

Podjęto także decyzję o zamknięciu hali Łódź Sport Arena, gdzie siatkarki ŁKS-u Commercecon rozpoczęły już treningi przed wznowieniem rozgrywek ligowych we wrześniu. To ten sam obiekt, na którym za tydzień miały grać reprezentacje Polski mężczyzn i kobiet. Zaplanowane były sparingi z Estonią dla graczy Vitala Heynena w dniach 26-27 lipca i mecze zawodniczek Jacka Nawrockiego z kadrą Szwajcarii 28 i 29 lipca. 

W podobnej sytuacji może się znaleźć drugi łódzki klub - Grot Budowlani. Drużyna Błażeja Krzyształowicza trenowała w tej samej hali, co ŁKS, a zawodniczki obu klubów mogły mieć ze sobą bezpośredni kontakt.  Aleksandra Wójcik gra dla ŁKS-u Commercecon od 2018 roku. Dwa sezony temu zdobyła z nim mistrzostwo Polski, a rok później brązowy medal. W 2019 roku została także powołana do reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego i zagrała na mistrzostwach Europy, na których Polki zajęły czwarte miejsce. W styczniu pojechała także do Apeldoorn na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio, z którego Polki odpadły po półfinale. 

Przeczytaj także:

Więcej o: