Gwiazdy wracają do reprezentacji! Polska będzie miała groźnego rywala

Reprezentacja Polski w siatkówce może mieć nowego groźnego rywala na międzynarodowych imprezach. Do drużyny narodowej Kuby mają wrócić kolejni znani gracze.

Z powodu reżimu panującego na Kubie tamtejsza reprezentacja siatkarska od lat traci wielkie talenty. Najlepszy przykład to Wilfredo Leon, który wyjechał z kraju, a dziś jest podstawowym zawodnikiem naszej drużyny narodowej. Od roku na pozycji przyjmującego w Brazylii gra też Joandry Leal, z pochodzenia Kubańczyk. Także Włosi mają swojego zawodnika pochodzącego z Kuby - to Osmany Juantorena.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Gwiazdy wracają do reprezentacji Kuby

Nadzieją dla Kubańczyków jest powrót niektórych zawodników do reprezentacji. Tak stało się już rok temu, gdy do kadry wrócił m.in. Roberlandy Simon Aties, jeden z najlepszych środkowych na świecie, występujący w Cucine Lube Civitanova. Jak informuje dziennikarz Henry Morales, do reprezentacji mogą niebawem wrócić kolejni znani gracze. To m.in. David Fiel, który w sezonie 2018/2019 grał w PGE Skrze Bełchatów. Z federacją negocjują także Isbel Mesa, Fernando Hernandez, Leandro Macias oraz Yadrian Escobar.

Kubańska reprezentacja ma na koncie wiele osiągnięć. Ostatnie z nich to wicemistrzostwo świata wywalczone w 2010 roku. Srebrny medal siatkarskiego mundialu wywalczyła także w 1990 roku. Brązowy medal w 1978 i 1998 roku. W tym ostatnim roku Kubańczycy wygrali także rozgrywki Ligi Światowej. Na letnich igrzyskach olimpijskich najdalej zaszli w Montrealu w 1976 roku, gdy wywalczyli brązowe medale.

Przeczytaj też:

Więcej o: