Oficjalnie: Bartosz Kurek podpisał kontrakt z nowym klubem. Wielki powrót

To już pewne! Bartosz Kurek wraca do Japonii i będzie grał w zespole Wolfdogs Nagoya. Atakujący reprezentacji Polski już raz grał w lidze japońskiej, gdy w 2016 roku reprezentował barwy JT Thunders Hiroshima.

Bartosz Kurek w nowym sezonie zagra w Japonii. Polak został ogłoszony zawodnikiem Wolfdogs Nagoya. To mistrz kraju z sezonu 2015/2016. W kolejnych dwóch sezonach klub zdobywał wicemistrzostwo, a w zeszłym był piąty. 

Zobacz wideo Bartosz Kurek w "Wilkowicz Sam na Sam": Rezygnacja z gry w kadrze? Myśli się kłębiły. Aż zadzwonił Heynen. Wyciągnął do mnie rękę i już się nie oglądałem za siebie

Kurek w nowym klubie! Zagra w Japonii!

Atakujący reprezentacji Polski już raz grał w lidze japońskiej, gdy w 2016 roku reprezentował barwy JT Thunders Hiroshima. Szybko odszedł jednak z klubu, bo jeszcze w tym samym roku grał dla PGE Skry Bełchatów. 

Kurek w zeszłym sezonie występował we włoskim Vero Volley Monza, z którym nie osiągnął jednak wielkich sukcesów. Sezon wcześniej został wicemistrzem Polski z Onico Warszawa w PlusLidze. Jest mistrzem świata po tym, jak wywalczył złoto z reprezentacją Polski w 2018 roku w Bułgarii i Włoszech i został MVP tego mundialu. Wygrywał z nia także m.in. mistrzostwa Europy w 2009 i Ligę Światową w 2012 roku.

Przeczytaj także: