Transferowy hit w PlusLidze. Jakub Kochanowski odszedł ze Skry Bełchatów

Transferowy hit w PlusLidze! Mistrz świata Jakub Kochanowski odchodzi z PGE Skry Bełchatów. Został nowym zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

- Nie trzeba było mnie długo przekonywać do przyjęcia tej propozycji. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to jeden z topowych klubów w Polsce, walczący o najwyższe cele i uczestniczący w Lidze Mistrzów. Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko - powiedział Kochanowski po zmianie drużyny, cytowany przez stronę klubową mistrza Polski. Dodał, że każdy inny wynik w Kędzierzynie niż mistrzostwo kraju będzie odbierany jako niedosyt.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie:

Wielkie wzmocnienie ZAKSY

22-letni Kochanowski opuszcza tym samym ekipę z Bełchatowa, w której grał od dwóch lat. Wcześniej środkowy urodzony w Giżycku reprezentował AZS Olsztyn. Kochanowski był w drużynie narodowej, która dwa lata temu sięgnęła po mistrzostwo świata, a rok później po brąz mistrzostw Europy. Ma także srebrny medal Pucharu Świata 2019 i brązowy Ligi Narodów 2019. Jest jednym z kandydatów do gry w reprezentacji, która w przyszłym roku wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Kochanowski to ostatnie wzmocnienie ZAKSY przed sezonem 2020/2021. Mistrz Polski ma w składzie m.in. Aleksandra Śliwkę, Łukasza Kaczmarka, Pawła Zatorskiego, Davida Smitha, Benjamina Toniuttiego i Piotra Łukasika.

Przeczytaj też: