Bartosz Kurek oddał złoty medal. "Mamy nowego Króla"

Polscy siatkarze trenują w Spale, a nowym królem plaży został Fabian Drzyzga, który odebrał koroną Bartoszowi Kurkowi. - Czasami wygrywasz, czasami się uczysz. Dzisiaj lekcji udzielał Fabian Drzyzga, nowy król, a Damian Wojtaszek wyleczył mnie z plażówki - napisał Kurek na Instagramie.

W poniedziałek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozpoczęło się drugie zgrupowanie polskich siatkarzy. Co prawda igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przełożone na przyszły rok, a Liga Narodów została w tym roku odwołana, to jednak nasi zawodnicy i trenerzy postanowili się spotkać i potrenować. W planach są także sparingi.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Fabian Drzyzga zastąpił Bartosza Kurka

Reprezentanci ćwiczą intensywnie m.in. na plaży w Spale. Podczas pierwszego zgrupowania trener Vital Heynen mówił: "Kurek, król plaży... Mam nadzieję, że jeszcze nie myśli o zmianach w karierze zawodowej." Polska Siatkówka ogłosiła na Twitterze, że od wtorku nowym królem jest Fabian Drzyzga. - Mamy nowego Króla. Dzisiaj Bartek Kurek oddał złoty medal za pierwsze miejsce w turnieju siatkówki plażowej w dobre ręce. Fabian Drzyzga jest nowym panującym - czytamy.

- Czasami wygrywasz, czasami się uczysz. Dzisiaj lekcji udzielał Fabian Drzyzga, nowy król, a Damian Wojtaszek wyleczył mnie z plażówki na... jakiś czas - skomentował Kurek na Instagramie, zamieszczając zdjęcie z Damianem Wojtaszkiem. Drzyzga odpowiedział Kurkowi: Spokojnie, jutro wróci (korona - przyp. red.) na twoją łysą główkę.

 

Drugie zgrupowanie polskich siatkarzy potrwa do 11 lipca. Pod koniec miesiąca nasza reprezentacja zagra dwa sparingi w Zielonej Górze. 22 i 23 lipca rywalami biało-czerwonych będą Niemcy.

Przeczytaj też: