Vital Heynen zaskoczył polskich siatkarzy. "Decyzja musi być zespołowa"

Selekcjoner polskich siatkarzy Vital Heynen zaskoczył naszych zawodników na otwarciu drugiego zgrupowania w Spale słowami: To wy zdecydujecie, jak będziemy trenować przez najbliższe dwa tygodnie.

W poniedziałek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozpoczęło się drugie zgrupowanie polskich siatkarzy. Co prawda igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przełożone na przyszły rok, a Liga Narodów została w tym roku odwołana, to jednak nasi zawodnicy i trenerzy postanowili się spotkać i potrenować. W planach są także sparingi z innymi reprezentacjami pod koniec lipca.

Zobacz wideo

Vital Heynen: To wy zdecydujecie, jak będzie trenrować

Selekcjoner Vital Heynen zaskoczył naszych reprezentantów już podczas pierwszego dnia drugiego zgrupowania. Po przywitaniu się z nimi powiedział: - To wy zdecydujecie, jak będziemy trenować przez najbliższe dwa tygodnie. Proszę was o przygotowanie programu, ale decyzja musi być zespołowa". Następnie rozpisał na tablicach zajęcia i dał możliwość, by każdy z zawodników wpisywał, co chce robić. Siatkarze byli zaskoczeni, nic nie mówili. Myśleli, że to jeden z jego żartów, ale ten kontynuował: Jeżeli ktoś napisze FI, będzie to znaczyć, że chce zajęć fitness. Zapisujesz to i trenujesz w siłowni obok hali. Jeżeli chcesz treningu kardio, piszesz CA. Jeżeli chcesz uczestniczyć w innych aktywnościach, piszesz TA. A jeżeli chcecie wolne, proszę napisać Free. 

Te ostatnie słowa ujawniły, że był to jednak żart ze strony selekcjonera. Michał Kubiak zareagował i od razu dopisał, że chce mieć wolne. Podobnie uczynili inni siatkarze, żartując. - Lubimy trenować, nie spotkaliśmy się tutaj towarzysko. Chcemy dobrze wykorzystać ten czas, po to tutaj przyjechaliśmy - powiedział Grzegorz Łomacz, rozgrywający naszej reprezentacji.

Głos zabrał także Kubiak, który jest kapitanem polskiej drużyny: - Codziennie siłownia, ale jeżeli ktoś będzie potrzebował np. treningu w hali, by poprzyjmować, pozagrywać, to wpisuje to w indywidualnym planie.

Przeczytaj też:

Więcej o: