Znamy pierwszych rywali polskich siatkarzy! Prezes PZPS zdradza plany

Polscy siatkarze trenują w Spale, a prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej zapowiedział, że reprezentanci wezmą udział w towarzyskim mini-turnieju pod koniec lipca. Poznaliśmy pierwszych rywali biało-czerwonych.

W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie polskich siatkarzy w Spale. Najpierw wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu trenerskiego przeszli testy na obecność koronawirusa. Wszystkie były negatywne, a wyniki poznali we wtorek. Atmosfera w zespole jest na tyle dobra, że postanowiono wkręcić trenera Vitala Heynena. 

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Znamy pierwszych rywali polskich siatkarzy

W Spale trenują wszyscy najlepsi nasi siatkarze z ostatnich dwóch lat. Zagrają jednak tylko w sparingach, bo tegoroczną Ligę Narodów odwołano, a igrzyska w Tokio przesunięto na przyszły rok. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk poinformował, że Polacy w dniach 27-29 lipca wezmą udział w mini-turnieju. Będzie to już po zakończeniu dwóch zgrupowań w Spale. Pierwsze potrwa do 13 czerwca, a drugie w dniach 29 czerwca - 11 lipca. 

- Cztery mecze towarzyskie, które chcemy rozegrać pod koniec lipca, zostały uzgodnione już z trenerem i zawodnikami. Robimy to dla naszych kibiców, ale też sponsorów. Nie chcemy w tym okresie całkowicie zapomnieć o siatkówce na żywo - powiedział Kasprzyk. Mecze mają być transmitowane w telewizji. Rywalami Polakow będą Estonia i Finlandia, a kolejne federacje jeszcze nie potwierdziły udziału. Nie jest znana lokalizacja tego turnieju.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: