Mariusz Wlazły znalazł nowy klub? "Nie będę udawał, że rozmów nie było"

Mariusz Wlazły i Michał Winiarski ponownie mogą się spotkać w jednym zespole. Obaj siatkarze potwierdzili, że Trefl Gdańsk prowadził rozmowy z atakującym PGE Skry Bełchatów. Na drodze transferu może stanąć sytuacja finansowa klubu.

Mariusz Wlazły i Michał Winiarski przyznali, że między nimi pojawił się temat transferu atakującego do Trefla Gdańsk. W programie "#7strefa" emitowanym przez Polsat Sport, były siatkarz, a obecny trener Trefla powiedział, że jest możliwość ponownej współpracy, należy jednak czekać na rozwój sytuacji.

- Nie będę udawał, że rozmów nie było, bo były. Być może znów będziemy z Mariuszem razem pracowali. Teraz wszystkie decyzje są wstrzymane - zdradził Michał Winiarski

Zobacz wideo

Mariusz Wlazły potwierdza: Nie mogę zaprzeczyć, że prowadziłem rozmowy

Mariusz Wlazły o odejściu z PGE Skry Bełchatów zapowiedział już w marcu. Atakujący w Bełchatowie grał przez 17 lat. Choć przyznaje, że prowadził rozmowy z Michałem Winiarskim, przyszłość siatkarza nie jest bliżej znana. 

- Nie mogę zaprzeczyć, że prowadziłem rozmowy z klubem z Gdańska. Tak jak powiedział Michał, jesteśmy w trudnym czasie i wszystkie kluby muszą najpierw określić swe przyszłoroczne budżety - dodał w programie "#7strefa" Mariusz Wlazły

Do transferu siatkarza odniósł się prezes Trefla Gdańsk, Dariusz Gadomski, który przyznał w rozmowie z "WP SportoweFakty", że w przenosinach Mariusza Wlazłego może pomóc indywidualny sponsor. - W przeszłości były takie sytuacje, że staraliśmy się pozyskanie sponsora indywidualnego. W obecnej sytuacji pozyskanie dodatkowego finansowania jest jednak bardzo trudnym wyzwaniem. Koronawirus dotknął praktycznie wszystkich. 

Obaj siatkarze wspólnie reprezentowali PGE Skrę Bełchatów w latach 2009-2013 oraz 2014-2017. Zakończenie kariery Michał Winiarski ogłosił w kwietniu trzy lata temu. Od tamtego czasu pracował jako asystent trenera w bydgoskim klubie, a obecnie obejmuje stanowisko trenera Trefla Gdańsk. Obaj siatkarze zdobyli z reprezentacją Polski złoty medal Mistrzostw Świata w 2014 roku oraz srebrny w 2006 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.