Sport.pl

Swędrowski chciał rzucić pracę. "Wszyscy śmiali się z Polaków, nigdy czegoś takiego nie widziałem"

- Czułem ogromny smutek i żal, głównie z uwagi na te wszystkie kombinacje, które miały doprowadzić gospodarzy do strefy medalowej. Generalnie wszyscy śmiali się z Polaków, że wygrywają mecze - powiedział Tomasz Swędrowski w rozmowie ze "Sportowymi Faktami" o imprezie, po której chciał rzucić dziennikarstwo.

Tomasz Swędrowski jest bardzo dobrze znany wszystkim fanom siatakówki w Polsce. To mistrz Polski i dwukrotny wicemistrz z Gwardią Wrocław, a od lat komentuje mecze siatkówki na antenach Polsatu. Przez "Sportowe Fakty" został zapytany o mecz, po którym chciał rzucić dziennikarstwo.

Zobacz wideo Kubiak o relacjach z Heynenem: Nie jesteśmy kolegami
Nie będzie to konkretny mecz, tylko cała impreza. Mistrzostwa świata 2010 we Włoszech. Mistrzostwa oszustw. Tak mocno zmanipulowanej idiotycznym regulaminem imprezy nigdy nie widziałem. Szczerze mówiąc poważnie zastanawiałem się nad tym, czy nie opuścić tego turnieju i przestać pracować w tym zawodzie. Czułem ogromny smutek i żal, głównie z uwagi na te wszystkie kombinacje, które miały doprowadzić gospodarzy do strefy medalowej. Generalnie wszyscy śmiali się z Polaków, że wygrywają mecze. W drugim etapie fazy grupowej trafiliśmy na reprezentacje Brazylii oraz Bułgarii, które wyeliminowały nas z turnieju. Później ta sama Brazylia, chcąc uniknąć silnego rywala gra mecz bez nominalnego rozgrywającego, który występuje jako środkowy. Wyglądało to karykaturalnie

- stwierdził Swędrowski. Mistrzostwa we Włoszech przeszły do historii ze względu na niechlubny system rozgrywek, który czasem zachęcał do przegrywania meczów, by trafić na teoretycznie łatwiejszych rywali, a system miał ułatwić Włochom drogę do półfinału - do którego awansowali, ale przegrali dwa ostatnie mecze i zajęli 4. miejsce.

Mistrzem świata została Brazylia, która pokonała w finale Kubę, a brązowe medale zdobyli Serbowie. Polacy zajęli wtedy miejsca 13.-18., po tym, jak w drugiej fazie rozgrywek przegrali z Brazylią i Bułgarią.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Komentarze (24)
Swędrowski chciał rzucić pracę. "Wszyscy śmiali się z Polaków, nigdy czegoś takiego nie widziałem"
Zaloguj się
 • defaultus3r

  Oceniono 6 razy 6

  Ja Pana Tomasza pamiętam z niedzielnego "Popołudnia Kibica" - znakomitej, kilkugodzinnej audycji w PRW. W latach 90. plan na niedzielne popołudnia był znany i niezmienny:-) Pozdrawiam serdecznie!

 • jezierskiadam

  Oceniono 8 razy 4

  Ustawiane są mecze w Ligach Europejskich, w Lidze Mistrzów, podczas Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.
  Ideał sięga dna.
  „Wielki” sport stał się przegniłym dołem kloacznym. Nawozem, w którym tuczy się różne robactwo.
  To robactwo ma wpływ na degenerację innych dziedzin życia.

  Adam Jezierski

 • cannabinolpl

  Oceniono 2 razy 0

  Ale skoro już napisano o tym "artykuł", to może przydałoby się napisać coś więcej o systemie rozgrywek? Przybliżyć go czytelnikowi? Eee, po co...

 • niszcz.marksizm.kulturowy

  Oceniono 28 razy -6

  "wszyscy śmiali się z Polaków" - zdanie, które w Gazetce kochają najbardziej. Wystarczy, że ktoś to powie i już ma zapewniony artykuł w czołówce.

 • ewropejczyk

  Oceniono 30 razy -8

  "Wszyscy śmiali się z Polaków, nigdy czegoś takiego nie widziałem"

  Tytuł sugeruje, że Polacy zrobili coś (głupiego?), co spowodowało, że wszyscy się śmiali.

  Tradycyjnie antypolski wydźwięk tytułu/artykułu na cżerskim portalu.

  Jak tam Heliosy? Nadal zamknięte? Oby jak najdłużej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX