Sport.pl

GKS wyrzucił zawodnika. "Nie mam słów i szacunku. Prezes powinien odejść"

Sześciu siatkarzy i trener Dariusz Daszkiewicz - to osoby, której odejdą z GKS Katowice. Szósty zespół PlusLigi robi wszystko, by naprawić budżet nadszarpnięty przez przerwanie wszelkich aktywności wynikające z obostrzeń dotycząych pandemii koronawirusa. Pretensje za sposób rozstania ma Dustin Watten.

"Informujemy, że po zakończeniu sezonu 2019/20 PlusLigi zapadły pierwsze decyzje dotyczące kształtu kadry. Wszystkie zmiany podyktowane są dobrem klubu oraz koniecznością dostosowania się do obecnych, trudnych warunków funkcjonowania sportu" - za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformowała siatkarska sekcja GKS Katowice

Klub postanowił zakończyć współpracę z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem, a także zawodnikami Emanuelem Kohutem, Maciejem Fijałkiem, Dustinem Wattenem oraz Adrianem Buchowskim. Ponadto z klubem pożegnają się Rafał Szymura i Szymon Gregorowicz, których kontrakty wygasają.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia. Z Adamem Kszczotem rozmawia Michał Gąsiorowski

Klub przekroczył granice

O ile w obliczu obecnej sytuacji cięcia są rzeczą w pewnym sensie zrozumiałą, o tyle dziwić może to, w jaki sposób klub kończy współprace z niektórymi zawodnikami. Jeden z siatkarzy, z którego zrezygnował GKS, Dustin Watten, napisał o tym na Twitterze. 

- Otrzymałem od prezesa klubu pozwolenie na powrót do domu. Dziś rano [w czwartek 30 kwietnia] otrzymałem zaproszenie na spotkanie w siedzibie klubu, które odbędzie się o godz. 15:00. Z oczywistych powodów nie mogłem się na nim stawić. O 16:00 otrzymałem informację o tym, że mój kontrakt na sezon 2020-2021 został anulowany - napisał Watten. - Fair Play? - dodał.

Katowicki klub na razie nie odniósł się do wpisu 33-letniego Amerykanina. Za to Nisse Huttunen - były siatkarz, a obecnie agent - napisał na Twitterze: - Nie mam słów, szacunku i zrozumienia dla takich dziecinnych akcji. Prezes klubu powinien natychmiastowo zrezygnować i trzymać się z daleka od sportu - napisał.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (4)
GKS wyrzucił zawodnika. "Nie mam słów i szacunku. Prezes powinien odejść"
Zaloguj się
 • kwantax

  Oceniono 2 razy 2

  hucpa na pisich nóżkach o nazwie H(e)C(a) GKS Katowice się sypie.

  Najpierw wywalili hokeistów, teraz siatkarzy. Kiedy kopaczy?

 • xzyzzy

  Oceniono 2 razy 0

  po co miastu na utrzymaniu wszelacy kuglarze za grube miliony ?

 • hifidelity

  Oceniono 2 razy 0

  Nijaki Szczerbowski z SLD, który wsławił się zarządzaniem stadionem śląskim w budowie. Kiedy wreszcie władze Katowic przestaną płacić okup w formie stanowisk takim aparatczykom (nie tylko SLD i PIS). Korupcja polityczna w tym biednym kraju nie ma już granic. Jedyne wyjście to bojkot. Zniszczyli ciekawy klub siatkarski, a chcą budować stadion dla kopaczy. Piłkarzom obiecali wypłacić zaległości po awansie. Pozbyć się tego draństwa.

 • kixx

  Oceniono 3 razy -1

  A na tym forum ciągle czytam jacy wspaniali są Ślązacy a jacy beznadziejni Polacy. Czyżby to była nieprawda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX