Media: Bartosz Kurek znalazł nowy klub! Polak nie trafi jednak do Chin

Bartosz Kurek w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zagra w Japonii. Reprezentant Polski ma podpisać kontrakt z zespołem Toray Arrows - informuje portal volleynews.it.

Koronawirus sparaliżował świat sportu. Zawieszone zostały prawie wszystkie rozgrywki w Europie, także te siatkarskie. Rozgrywki zakończyła m.in. liga włoska. Przedwczesne zakończenie sezonu nie przeszkadza jednak klubom z Serie A w przygotowywaniu transferów na kolejny sezon. Do Trentino Volley trafił właśnie Brazylijczyk Lucarelli. Z Vero Volley Monza może zaś odejść Bartosz Kurek. - Włoskie media strzelają. W ciągu kilku dni ogłosimy, gdzie zagra Bartek - powiedział menedżer siatkarza Jakub Michalak.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia: z Mariuszem Jurkiewiczem rozmawia Michał Gąsiorowski

Włoskie media: Bartosz Kurek znalazł nowy klub!

Kilka dni temu włoski portal volleyball.it poinformował, że reprezentant Polski zagra w Chinach, gdzie przeniosą się także inni znani siatkarze: Amerykanin, Matthew Anderson (ostatnio gracz Leo Shoes Modena) i Słoweniec Tine Urnaut. Teraz dziennikarze innego włoskiego serwisu volleynews.it napisali o nagłym zwrocie akcji dotyczącym transferu Kurka.

Zamiast do Szanghaju Kurek może trafić do Mishimy, w której gra na co dzień japoński zespół Toray Arrows. Właśnie z nim 31-latek ma podpisać kontrakt. Jeśli tak się stanie, Arrows będą drugim japońskim zespołem w karierze jednego z najlepszych polskich siatkarzy. W przeszłości był on bowiem zawodnikiem JT Thunders. W ich barwach nie wystąpił jednak w żadnym spotkaniu. Z powodu - jak tłumaczył sam siatkarz - wypalenia i uczucia zmęczenia, Kurek rozwiązał umowę z drużyną z Hiroszimy przed zaliczeniem oficjalnego debiutu. Robiąc to, zrezygnował z ogromnego - jak na siatkówkę - kontraktu, na którym miał zarobić nawet 600 tys. euro.

W poprzednim sezonie Kurek grał dla ekipy Vero Volley Monza. Jego klub zajął 9. miejsce w lidze włoskiej. Atakujący reprezentacji Polski był najlepszym siatkarzem swojego zespołu. W sumie w 19 meczach uzbierał aż 358 punktów.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .