Wilfredo Leon mówi o grze w Polsce. Postawił warunek

Wilfredo Leon był w czwartek gościem programu "Poranek z Polsatem Sport", gdzie został zapytany o to, czy zagrałby PlusLidze.

Kubańczyk z polskim paszportem trafił do Perugii latem 2018 roku, po czterech sezonach spędzonych w Zenicie Kazań. W Rosji zdobył cztery tytuły mistrza oraz tyle samo pucharów kraju i czterokrotnie zwyciężył w Lidze Mistrzów. Pierwszy sezon we Włoszech nie był już tak udany, bo Perugia wygrała jedynie puchar kraju. Zaś obecny sezon został zawieszony. Wilfredo Leon był w czwartek gościem programu "Poranek z Polsatem Sport", gdzie został zapytany o to, czy zagrałby PlusLidze, jeśli pandemia by się przedłużyła i nie mógłby wrócić do Włoch.  

- Gdyby tu się uspokoiło, to tak, mogę zagrać w Polsce. Jeśli nie, szukałbym innej ligi, bo potrzebuję gry - oświadczył siatkarz.

Wilfredo Leon: Jestem trochę zły

I dodał: - Jestem trochę zły. Znajdowałem się w dobrej kondycji i zrobiłem spory krok naprzód. W tym sezonie wygraliśmy tylko jedno trofeum, które nie było tym najważniejszym. Bez zakończenia ligi mogę stwierdzić, że w tym sezonie nie poszło zbyt dobrze - ocenił Leon. Reprezentant Polski mówił też, że nie może się już doczekać zgrupowania kadry, które ma się rozpocząć 1 czerwca w Spale.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Leon wróci do Rosji?

Reprezentant Polski cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony Zenita Sankt Petersburg, ale jego aktualny pracodawca, Sir Safety Perugia zamierza go zatrzymać na dłużej. Obecna umowa Leona wygasa po sezonie 2021/2022.

Więcej o: