Słynny trener z podziwem o Wilfredo Leonie: Dzięki niemu byliśmy niepokonani

Legendrany trener rosyjskiego giganta - Zenitu Kazań, Władimir Alekno z podziwiem wypowiada się o reprezentancie Polski, Wilfredo Leonie. "Dzięki niemu ten klub był niepokonany. Nie to, że za nim tęsknię, ale N'Gapeth jest trochę inny" - stwierdził szkoleniowiec w rozmowie dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej w cyklu "zSiatkidoSieci".

Władimir Alekno wciąż jest pod wrażeniem wpływu Wilfredo Leona na Zenit w latach, gdy grał tam i zdobywał kolejne trofea. "Oczywiste jest to, że dzięki niemu Zenit był niepokonany. Nie tylko niemu, bo teraz gra w Perugii i nie zdobył jeszcze nic wielkiego. A otaczają go świetni zawodnicy, choć tu był bardzo wkomponowany w zespół. Moim zdaniem znalazłem na niego dojście" - wskazywał szkoleniowiec w rozmowie w cyklu "zSiatkidoSieci" dla PZPS

Zobacz wideo

Słynny trener o Leonie: "Wziął na siebie dwa razy większe obciążenia, z siłowni wychodził ostatni"

"Mówi się, że siatkarze z Ameryki Łacińskiej są leniwi. U niego tego nigdy nie zauważyłem. Niektórych ćwiczeń nie wykonywał na 100%, bo nie musiał, albo nie były dla niego interesujące" - stwierdził Alekno. Na potwierdzenie przytoczył anegdotę. "Raz spytał mnie, czy może wykonywać je w programie przygotowanym przez, jak przypuszczam polskiego trenera przygotowania fizycznego. Gdy go przejrzałem, zgodziłem się, żeby wykonywał go w całości. Zawierał dwa razy większe obciążenia i Leon wychodził z siłowni ostatni - z Andersonem i Michajłowem" - opisywał. 

 

"Często w trudnych sytuacjach od jego postawy zależał końcowy wynik. I tego w ostatnich dwóch latach nam brakuje. Nie to, że tęsknię, ale Earvin N'Gapeth, który go zastąpił, jest inny, świetny w obronie, przyjęciu, czy zagrywce. Trzeba zaadoptować się do zmian" - mówił Alekno. Leon grał w Zenicie w latach 2014-2018. Obecnie reprezentant Polski gra w prowadzonej przez trenera naszej kadry, Vitala Heynena, Sir Sicoma Conad Perugia. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.