CEV podjął decyzję w sprawie europejskich pucharów! Polskie zespoły straciły szanse na sukces

Europejska Konfederacja Siatkówki podjęła decyzję o anulowaniu rozgrywek europejskich pucharów. Tym samym okazję na sukces straciły zespoły Jastrzębskiego Węgla i Chemika Police.

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) poinformowała w czwartek o zakończeniu rozgrywek w europejskich pucharach. Tym samym nie zostaną wyłonieni zwycięzcy siatkarskiej Ligi Mistrzów, Pucharu CEV i Pucharu Challenge. To zła wiadomość dla polskich klubów. Jastrzębski Węgiel stracił szansę na odniesienie sukcesu w Lidze Mistrzów siatkarzy, a Chemik Police nie powalczy o wygraną w Pucharze CEV kobiet.

Zobacz wideo Kontrolowane zgrupowania w COSach? Andrejczyk: "W domu nie jesteśmy w stanie wykonać pełnego treningu"

CEV podjął także decyzję o anulowaniu rozgrywek Ligi Europejskiej siatkarzy i siatkarek, które tradycyjnie są rozgrywane w dwóch edycjach - złotej oraz srebrnej. Przesunięte zostały także kwalifikacje do mistrzostw Europy 2021. Wiele wskazuje, że zostaną one rozegrane w styczniu, a turniej finałowy miałby odbyć się już po igrzyskach olimpijskich.

CEV poinformował także o wdrożeniu planu, który ma być bezprecedensowy niczym "plan Marshalla". Obejmuje on szereg środków uwzględniających inwestycje dla ulgi o łącznej wartości ok. 11,5 miliona euro, które mają wspomóc interesariuszy europejskiej federacji.

Przeczytaj także:

Więcej o: