Reprezentant USA wskazał faworyta igrzysk w siatkówce. Ale słowa o Polsce!

- Kto będzie faworytem na turnieju olimpijskim? Trudno nie powiedzieć, że Polska - w rozmowie z Andreiem Zorzim powiedział Matthew Anderson, amerykański siatkarz cytowany przez polsatsport.pl.

Reprezentacja Polski to obecnie jedna z najlepszych drużyn siatkarskich na świecie. W 2020 roku miała to udowodnić na igrzyskach olimpijskich, ale z planami musi poczekać kolejne 12 miesięcy. Z powodu pandemii koronawirusa IO przełożono bowiem na 2021 rok. Nie zmienia to jednak planów, ambicji oraz możliwości biało-czerwonych, o czym mówią nawet ich rywale.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia. Z Zygmuntem Smalcerzem, mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów z 1972 roku, rozmawia Michał Gąsiorowski

Amerykańska gwiazda siatkówki: Polska to faworyt do olimpijskiego złota

O tym, że Polacy będą jednym z głównych faworytów do wygrania olimpijskiego złota, w wywiadzie z Andreiem Zorzim, opublikowanym na YouTube, opowiedział Matthew Anderson, jeden z najlepszych amerykańskich siatkarzy, występujący obecnie we włoskiej Modenie. - Kto będzie faworytem na turnieju olimpijskim? Trudno nie powiedzieć, że Polska - przyznał, cytowany przez polsatsport.pl. - Zwłaszcza teraz, gdy mają Wilfredo Leona. Znam go bardzo dobrze, graliśmy razem w Zenicie Kazań. Z nim będą jeszcze lepsi - dodał.

Anderson wymienił także innych faworytów. Jego zdaniem, poza Polską jednym z głównych faworytów jest reprezentacja Brazylii. - A na szczycie jest oczywiście ekipa Stanów zjednoczonych. Jeśli chcesz wygrywać, musisz być pewny siebie - zakończył 33-latek.

Przeczytaj także: