Włoskie media: Bartosz Kurek zmienia klub! Niespodziewany transfer

Bartosz Kurek, siatkarz Monzy i reprezentacji Polski, ma w następnym sezonie przenieść się do Chin wspólnie z Amerykaninem, Matthew Andersonem i Słoweńcem, Tine Urnautem - donosi portal volleyball.it.

Koronawirus sparaliżował świat sportu. Zawieszone zostały prawie wszystkie rozgrywki w Europie, także te siatkarskie. Liga włoska nie gra i nie wiadomo, kiedy będzie mogła zostać wznowiona. Nie przeszkadza to jednak klubom z Serie A w przygotowywaniu transferów na kolejny sezon. Do Trentino Volley trafił właśnie Brazylijczyk Lucarelli. Z Vero Volley Monza może zaś odejść Bartosz Kurek.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Bartosz Kurek będzie grał w lidze chińskiej?

Dla atakującego reprezentacji Polski gra na kontynencie azjatyckim byłaby nowym miejscem pracy i jednocześnie już piątą ligą w zawodowej karierze. 31-letni siatkarz dotychczas występował we Włoszech. Rosji, Turcji i Polsce. Co prawda w 2016 roku związał się kontraktem z japońskim zespołem JT Thunders, ale nie zagrał w ani jednym spotkaniu azjatyckiej drużyny i ostatecznie umowa została rozwiązana.

Zdaniem portalu volleyball.it, reprezentant Polski jest na liście zawodników, którzy latem mają opuścić klub. Wcześniej media informowały, że Kurek może przejść do Rosji. Do Chin mogą również odejść inni znani siatkarze: Amerykanin, Matthew Anderson (ostatnio gracz Leo Shoes Modena) i Słoweniec Tine Urnaut, który miał już okazję grać w Szanghaju w 2019 roku.

W poprzednim sezonie Kurek grał dla ekipy Vero Volley Monza. Jego klub zajął 9. miejsce w lidze włoskiej. Atakujący reprezentacji Polski był najlepszym siatkarzem swojego zespołu. W sumie w 19 meczach uzbierał aż 358 punktów. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .