Nowy termin ME w siatkówce? Mogą się odbyć znacznie wcześniej

Jak poinformował wiceprezes PZPS Ryszard Czarnecki, mistrzostwa Europy w siatkówce, których Polska jest współgospodarzem, mogą zostać rozegrane wcześniej - już na początku przyszłego roku.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat sportu, także siatkówki. Na przyszły rok zaplanowane są mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii. Nie jest znana dokładna data turnieju, ale miał zostać rozegrany na jesieni - czyli już po przełożonych na 2021 rok igrzyskach olimpijskich (nowy termin IO to 23 lipca - 8 sierpnia 2021).

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Siatkarskie Euro przed igrzyskami?

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki zdradził, że możliwe jest jeszcze inne rozwiązanie. - Teoretycznie mają się one [mistrzostwa Europy - przyp. red.] odbyć po igrzyskach olimpijskich, czyli między końcem sierpnia a początkiem października. Są jednak pomysły, by przeprowadzić je wcześniej, w pierwszych miesiącach przyszłego roku - powiedział Czarnecki na antenie Polsatu Sport.

Najbliższe siatkarskie Euro odbędzie się w czterech krajach, ale zdecydowana większość spotkań rozegrana zostanie w Polsce - w tym m.in. dwa mecze ćwierćfinałowe, oba półfinały, a także spotkanie o brązowy medal i finał turnieju. 

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .