Sport.pl

Kto wygrałby konkurs skoków: Wilfredo Leon czy Cristiano Ronaldo? Polak odpowiedział

Wilfredo Leon od wielu lat jest uznawany za najlepszego siatkarza świata. Wiele osób stawia go na równi z czołowymi piłkarzami globu. 26-latek opowiedział o swoich pierwszych krokach w zawodowej karierze, życiu w Polsce i o tym, jaką obecnie ma pozycję w siatkówce - Porównanie do Cristiano Ronaldo jest miłe. Cieszę się, że praca, którą wykonałem na boisku i poza nim, jest doceniana - powiedział reprezentant Polski, cytowany przez portal sportowefakty.pl.

- Porównanie do Cristiano Ronaldo jest miłe. Cieszę się, że praca, którą wykonałem na boisku i poza nim, jest doceniana. To mnie motywuje, aby w dalszym ciągu robić wszystko, co w mojej mocy. Sam o sobie nie myślę jednak w ten sposób. Staram się zapomnieć o swojej pozycji w świecie siatkówki i pokazać, że nadal jestem taką samą osobą jak wtedy, kiedy dorastałem - powiedział Wilfredo Leon, cytowany przez portal sportowefakty.pl.

Zobacz wideo "Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio"

- Nie wiem zbyt wiele o jego prywatnym życiu, śledzę go jedynie jako sportowca. Z tego co czytałem, to jest bardzo ułożony, jeśli chodzi o godziny snu i spożywanie posiłków. Ja wolę mieć więcej wolności, nie ograniczać się aż tak mocno. Ale to, że jestem bardziej liberalny, nie oznacza, że jestem mniej profesjonalny - dodał. Leon został zapytany jednocześnie o to, kto wygrałby konkurs skoków (siatkarz sięga ręką wysokości 3,74 m, za to Cristiano Ronaldo skacząc, osiąga głową 2,65 m).

- Gdyby trzeba było po coś sięgnąć wyżej, wygrałbym na sto procent. Gdybyśmy sprawdzali to, kto odbija się wyżej od ziemi, to wyniki mogłyby być podobne - stwierdził reprezentant Polski.

Wilfredo Leon opowiedział o życiu w Polsce

Osiem lat temu Leon postanowił opuścić Kubę i przybył do Polski. W lipcu 2019 roku otrzymał polskie obywatelstwo, dzięki czemu może reprezentować barwy biało-czerwone. Wilfredo zdradził, że w naszym kraju niczego mu nie brakuje. - Był to jeden z niewielu krajów, które miałem okazję odwiedzić dwa lub trzy razy podczas gry na Kubie. Kiedy zdecydowałem się opuścić Kubę, Polska była naturalnym celem. Uwielbiam wszystko w tym kraju. Moje życie tutaj jest udane, nigdy nie miałem żadnych problemów. Mam polskie obywatelstwo, polski paszport. Jestem i czuję się Polakiem. Polska to moja teraźniejszość i przyszłość - zakończył 26-letni przyjmujący.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Komentarze (7)
Kto wygrałby konkurs skoków: Wilfredo Leon czy Cristiano Ronaldo? Polak odpowiedział
Zaloguj się
 • boromir195419

  Oceniono 3 razy 3

  Idiotyczne pytanie . Na logike WZWYŻwygrywa bezapelacyjnie Wilfredo , skoki narciarskie i na koniu ... lżejszy i odważniejszy a ''skoki po kasę bezapelacyjnie Ronaldo bo multimilionrrzy którzy mają fantazję bawić się w football za najlepszych kopaczy flaka płacą fortunę bo setki mln to dla nich ...drobniaki

 • astachanowicz

  Oceniono 3 razy 3

  Mentalnie i intelektualnie Wilfredo jest trzy poziomy wyżej.

 • polscy-cebularze-czatowi

  Oceniono 2 razy 2

  Wilfredo nie oszalał na punkcie sławy nie chwali się niczym najdroższym gra w siatkę wkłada w to całe swoje serce i pasję zwykły człowiek niezwykły sportowiec

 • ssirt

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego miałby być porównywany do Ronaldo? Który jest świetny, ale musi na to bardzo pracować. Dla mnie to bardziej Messi - geniusz <3 Pracowity, ale jeszcze z tym czymś...

 • astachanowicz

  Oceniono 1 raz 1

  Mentalnie i intelektualnie Wilfredo jest trzy poziomy wyżej.

 • allegropajew

  0

  Jordan (Air) głową sięgał 3,28 cm. Drexler (Glide) wsadzał do kosza 3,43 cm. 3,74 Leona (Wilfredo) to wynik PORÓWNYWALNY.
  Ronaldo w tej konkurencji to CIENIAS!

  Gościula

 • wnuwoj9

  0

  On jest bardzo podobny do Lewisa Hamiltona, co redaktorzy na to?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX