Najlepszy atakujący rosyjskiej ligi zmieni klub! Polak ma kilka ofert

Maciej Muzaj, który został najlepszym atakującym rosyjskiej Superligi, zmieni klub. Jak poinformował Gian Luca Pasini, Polak, który poprzedni sezon spędził w Gazpromie-Jugra Surgut, ma przejść do Urala Ufa, który zajął 12. miejsce. - Maciek ma kilka ofert - mówi Andrzej Grzyb, menedżer siatkarza.

Maciej Muzaj w przedwcześnie zakończonym sezonie spisywał się znakomicie. W fazie zasadniczej zdominował rywalizację atakujących, zdobywając łącznie aż 436 punktów, wyprzedzając w tej klasyfikacji m.in. Georga Grozera. Od razu stało się jasne, że zainteresowanych Polakiem będzie wiele klubów z czołowych europejskich lig.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Muzaj był już łączony z transferami do czołowych włoskich, polskich i rosyjskich klubów, w tym. m.in. Cucine Lube Civitanovy, Vervy Warszawa czy Uralu Ufa. Jak poinformował w środę Gian Luca Pasini, włoski dziennikarz, który słynie ze sprawdzonych informacji transferowych, polski atakujący ostatecznie trafi do Uralu Ufa. - Maciek ma kilka ofert z Rosji, także z Uralu Ufa, ale nic nie zostało jeszcze podpisane - powiedział menedżer siatkarza, Andrzej Grzyb w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Inną opcją może być transfer do mistrza Rosji z 2019 roku Kuzbassu Kemerowo. - Maciek poważnie bierze pod uwagę tę opcję choćby ze względu na szansę występu w Lidze Mistrzów - zakończył Grzyb.

Ural w ubiegłym sezonie zaprezentował się bardzo słabo. Na 14 zespołów, występujących w rosyjskiej Superlidze, klub z Ufa zajął dopiero 12. miejsce. W nowym sezonie zespół jednak chce się zrehabilitować, przez co potrzebne są wzmocnienia, bo wydaje się, że pieniędzy w klubie nie brakuje.

Przeczytaj także:

Więcej o: