Wielki sukces polskich siatkarzy plażowych! Zwycięstwo w turnieju w Dausze

Znakomite wieści napłynęły z Kataru, gdzie Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wygrali 2:1 (16:21, 21:19, 15:11) silnie obsadzony turniej World Tour siatkówki plażowej. W finale polski duet okazał się lepszy od Meksykanów, Josue Gastona Gaxioli Leyvy i Jose Luisa Rubio Camargo.

Turniej siatkówki plażowej, który odbywał się w Dausze, był bardzo dobrze obsadzony, miał aż cztery gwiazdki na pięć.

Fijałek i Bryl wygrali zawody World Tour w Dausze

Grzegorz Fijałek gra z Michałem Brylem od 2017 roku. Dotychczas ich wspólne starty były całkiem udane (sześć miejsc na podium), ale ani razu nie udało się im wygrać turnieju. Sytuacja ta zmieniła się w Dausze. Polacy pokonali meksykańską parę Gaston Leyva/Jose Rubio 2:1.

W pierwszym secie Fijałek i Bryl nie mieli nic do powiedzenia, przegrywając do 16. Druga partia była niezwykle zacięta. Od staniu 18:18 Polacy zdobyli trzy punkty, a ich rywale tylko jeden, dzięki czemu był remis. W decydującym secie polski duet wygrał 15:11, a cały mecz 2:1.

Fijałek w przeszłości przez wiele występował razem z Mariuszem Prudlem. Obaj spisywali się znakomicie (aż 10 razy stawali na podium).