ZAKSA straciła wielką szansę! Bolesna porażka z mistrzem Rosji w Lidze Mistrzów

Kuzbass Kemerowo pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:20) w rewanżowym meczu ćwierćfinału rozgrywek Ligi Mistrzów siatkarzy. W meczu rozgrywanym bez udziału publiczności w polskiej hali, drużyna Nikoli Grbicia była lepsza od Rosjan tylko w jednym secie i odpadła z europejskich rozgrywek.

ZAKSA odpadła w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Mecz odbywał się bez udziału kibiców, ale siatkarze polskiego klubu potrzebowali przede wszystkim spokoju i świadomości wyniku, jakiego potrzebują do awansu. Po zwycięstwie 3:2 w Rosji potrzebna im była wygrana w trzech, lub czterech partiach.

ZAKSA w pierwszym secie, wygrała odrabiając straty, a potem w każdym z serów była znacznie gorsza od rosyjskiego zespołu. Kędzierzynianie myśli o podboju europejskich rozgrywek muszą odłożyć na kolejny sezon. Kuzbass Kemerowo wygrał 3:1 i zagra w półfinale rozgrywek.

Kuzbass w półfinale. Jeszcze jedna polska drużyna ma szanse na awans

W tej fazie znaleźli się już zawodnicy Cucine Lube Civitanova, z którymi rewanżu w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa we Włoszech, nie chciał grać belgijski Knack Roeselare. Wciąż czekamy na rozegranie spotkania Jastrzębskiego Węgla z Trentino, które zostało przełożone przez CEV