Mecz polskiego klubu w siatkarskiej Lidze Mistrzów bez udziału kibiców!

Jak poinformowała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w komunikacie klubowym rewanżowy mecz z Kuzbassem Kemerowo w ćwierćfinale Ligi Mistrzów siatkarzy zostanie rozegrany bez udziału kibiców. Decyzję podjęto w zgodzie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i wojewody opolskiego.

Rewanżowy mecz ćwierćfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn Koźle z Kuzbassem Kemerowo odbędzie się bez kibiców. W komunikacie klubowym czytamy, że decyzja podjęta została w zgodzie z zaleceniami GIS oraz wojewody opolskiego, a także dzięki zgodzie Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV)

Zobacz wideo "Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio". Zobacz wideo:

Spotkanie rewanżowe ćwierćfinałów siatkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz Kuzbassem Kemerovo, zaplanowane na środę 11 marca na godz. 18:00, zostanie rozegrane w wyznaczonym terminie - pisze polski klub w oświadczeniu. - Jednak w związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz decyzjami Wojewodów Śląskiego i Opolskiego, dotyczącymi organizacji imprez masowych w pomieszczeniach zamkniętych, wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, mecz zostanie rozegrany bez udziału kibiców oraz przedstawicieli mediów. Za zgodą CEV spotkanie rozegramy w HWS „Azoty” - poinformowano. 

– Jest nam niezmiernie przykro, że nie możemy wystąpić przed własną publicznością i kibice naszej drużyny nie zobaczą osobiście rywalizacji na najwyższym sportowym poziomie. Decyzja jest podyktowana kwestiami bezpieczeństwa – zdrowie jest najważniejsze. Zapraszamy wszystkich do kibicowania przed telewizorami – komentuje sprawę prezes ZAKSA S.A. Sebastian Świderski.

Zakupione bilety można zwracać według instrukcji zawartej w oświadczeniu na stronie Areny Gliwice. Widnieje tam jednak błędna informacja, że spotkanie odwołano. 

Więcej o: