Michał Kubiak zmienia klub przed igrzyskami! Kapitan reprezentacji dołączy do innego Polaka

Michał Kubiak dołączy do Leo Shoes Modena, w którym gra już Bartosz Bednorz - takie informacje przekazuje portal volleyball.it. W ten sposób kapitan reprezentacji Polski będzie chciał przygotowywać się do zbliżających się igrzysk olimpijskich w Tokio.

Michał Kubiak dotychczas występował w japońskim Panasonic Panthers, jednak liga japońska zakończyła już swoje rozgrywki. Polak ze swoim zespołem wywalczył wicemistrzostwo kraju, dzięki czemu może skupić się na przygotowaniach do sezonu reprezentacyjnego, który będzie szczególnie ważny z powodu igrzysk olimpijskich w Tokio.

Zobacz wideo Wilfredo Leon może poprowadzić polską kadrę do medalu w Tokio

Żadna z lig nie zakończyła swoich rozgrywek tak wcześnie jak japońska, co oznaczałoby długą przerwę od gry Michała Kubiaka. Z tego względu już wcześniej rozglądał się za możliwością gry w innym klubie po zakończeniu rywalizacji w Japonii. Już w styczniu informowano, że kapitan reprezentacji Polski może dołączyć właśnie do klubu z Modeny.

Według włoskich mediów, Kubiak spędzi jeszcze kilka dni w Polsce, po czym dołączy do zespołu, w którym aktualnie gra Bartosz Bednorz. Aktualnie Leo Shoes Modena znajduje się na 3. miejscu w tabeli ligi włoskiej, a polski przyjmujący ma pomóc w walce w trakcie fazy play-off.