Kuriozalna decyzja CEV! Jastrzębski Węgiel musi zagrać we Włoszech!

Europejska Federacja Siatkówki (CEV) podjęła decyzję w sprawie wyjazdowego meczu Jastrzębskiego Węgla z Trentino w Lidze Mistrzów. Pomimo rozprzestrzeniania się we Włoszech koronawirusa mecz nie zostanie przełożony ani rozegrany bez kibiców. Według organizatorów rozgrywek "teren, gdzie rozegrane zostanie spotkanie nie jest objęty zagrożeniem".

CEV zdecydował, że wyjazdowy mecz Jastrzębskiego Węgla z Trentino Itas w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów zostanie rozegrany zgodnie z planem. O przełożenie spotkania ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa prosili przedstawiciele klubu z Trentino, a także poprzez specjalne oświadczenie Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla. 

Zobacz wideo

- Najważniejsze teraz jest to, żeby mecz się odbył, bo zagrożenie odwołania wyjazdowego spotkania przez pojawienie się koronawirusa wydaje się duże. Włosi nie grają ligi, a my staramy się z nimi porozumieć, żeby ewentualnie przenieść ten mecz gdzie indziej, albo na inny termin - mówił Gorol w rozmowie ze Sport.pl

CEV argumentuje swoją decyzję tym, że "teren, gdzie rozegrane zostanie spotkanie nie jest objęty zagrożeniem". Ognisk koronawirusa faktycznie nie ma w regionie Trydentu-Górnej Adygi, ale pojawiają się w innych miejscach na północy Włoch i według doniesień medialnych mogą się szybko rozprzestrzeniać. 

Mecze Ligi Mistrzyń: Igora Gorgonzola Novarra (drużyna Zuzanny Góreckiej) z Fenerbahce, A.Carraro Imoco Conegliano (drużyna Joanny Wołosz) z Allianz MTV Stuttgart, a także Pucharu CEV mężczyzn: Leo Shoes Modena (klub Bartosza Bednorza) z GFC Ajaccio i kobiet: Unet e-work Busto Arsizio z Dynamem Kazań zostaną rozegrane bez publiczności. 

Decyzja w sprawie meczu Jastrzębskiego Węgla dotyczy także spotkań Savino Del Bene Scandicci (klub Magdaleny Stysiak i Agnieszki Kąkolewskiej), Cucine Lube Civitanova (klub Mateusza Bieńka) i Sir Sicoma Monini Perugia (klub Vitala Heynena i Wilfredo Leona). CEV zapowiada, że będzie monitorować sytuację we Włoszech.

Pierwszy mecz Trentino - Jastrzębski zaplanowano na przyszły czwartek, 5 marca o godzinie 20:30. Rewanż, który ma odbyć się w Jastrzębiu jest wyznaczony na 12 marca o 18:00.

Więcej o: