Polski mistrz świata zakończył karierę! Piękne słowa legendy siatkówki

- Życie sportowca składa się z trudnych i bardzo wesołych momentów. Ten jest dla mnie trudny - powiedział Marcin Możdżonek, cytowany przez Polsat Sport. 35-letni siatkarz zdecydował się na zakończenie kariery.

16 sezonów w PlusLidze, 366 meczów i 2267 punktów. Do tego 242 występy w reprezentacji Polski i medale mistrzostw Europy i świata - to dorobek Marcina Możdżonka, który ogłosił zakończenie kariery. 35-latek został oficjalnie pożegnany przed meczem Asseco Resovii Rzeszów z Vervą Warszawa Orlen Paliwa.

- Życie sportowca składa się z trudnych i bardzo wesołych momentów. Ten jest dla mnie trudny. Dziękuję bardzo za oklaski i podziękowania. Dzięki wam jest mi dużo łatwiej znieść prawdopodobnie ostateczny rozbrat z siatkówką - powiedział Możdżonek, cytowany przez Polsat Sport. Były reprezentant Polski pożegnał się z kibicami przed meczem Asseco Resovii Rzeszów z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. W tym pierwszym klubie spędził cztery ostatnie lata. - Dziękuję, że mogłem grać w tym klubie, przed wami - dodał.

Zobacz wideo

Największymi sukcesami Możdżonka są złote medale mistrzostw świata (2014), mistrzostw Europy (2009) i Ligi Światowej (2012). W piłce klubowej Możdżonek trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, pięć razy wygrywał Puchar Polski. Dwa razy zajmował drugie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata, a w 2012 roku wystąpił w finale Ligi Mistrzów.