Koronawirus paraliżuje Włochy. Wszystkie siatkarskie rozgrywki zawieszone!

Koronawirus zaczyna siać spustoszenie w całej Europie. Epidema spowodowała, że wszystkie siatkarskie rozgrywki we Włoszech zostały zawieszone do 1 marca.

Koronawirus torpeduje kolejne wydarzenia sportowe. Włoska federacja siatkówki na swojej oficjalnej stronie internetowej wystosowała odpowiedni komunikat, w którym tłumaczy decyzję o zawieszeniu ligowych rozgrywek.

Zobacz wideo

Ligowe rozgrywki w siatkówkę zostały wstrzymane z powodu koronawirusa

 Włoska Federacja Siatkówki wraz z dwiema ligami mężczyzn i kobiet Serie A informuje, że postanowiła zawiesić całą krajową ligę w siatkówkę na wszystkich poziomach do 1 marca włącznie. Decyzja została podjęta pod koniec nadzwyczajnego spotkania, które odbyło się w niedzielę w Bolonii przez prezydentów regionów Piemontu, Lombardii, Wenecji Euganejskiej i Emilii-Romanii. Wszyscy zamierzają zwrócić uwagę na jak największą ochronę wspólnego zdrowia i zobowiązują się do ciągłego monitorowania sytuacji, zastrzegając sobie prawo do podejmowania dalszych decyzji. Zobowiązano się również do kontaktu z Aleksandarem Boricicem, prezydentem CEV, w kwestiach związanych z udziałem włoskich drużyn w europejskich pucharach 

- taka treść ukazała się na oficjalnej stronie internetowej włoskiej federacji siatkarskiej.

W lidze włoskiej występują Bartosz Kurek, Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Wilfredo Leon, Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak czy Malwina Smarzek-Godek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.