ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zachwyca w Lidze Mistrzów! Komplet zwycięstw i zero straconych setów!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała w środę w meczu fazy gupowej Ligi Mistrzów z VfB Friedrichshafen 25:21, 25:21, 25:22. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia zakwalifikował się do kolejnej rundy bez straty seta!

Siatkarze zespołu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle imponowali skutecznością w ataku, bo udanie wykończyli ponad 70 procent akcji. Dla porównania: zawodnicy VfB Friedrichshafen mieli skuteczność na poziomie 47 procent. Wśród Polaków za dobrą grę trzeba wyróżnić Piotra Łukasika, który zdobył osiem punktów. Zawodnikiem meczu został jednak wybrany Przemysław Stępień, a zawodnik rywali - Nikola Gjorgiew popisał się dziewięcioma punktami.

Kurek: Złoto na igrzyskach? Jesteśmy w stanie to zrobić [WIDEO]

Dla ZAKSY było to szóste zwycięstwo z rzędu. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia zakwalifikował się do kolejnej rundy bez straty seta! Drugie miejsce w grupie E po fazie grupowej zajęło Knack Roeselare. Kędzierzynianie będą rozstawieni w czwartkowym losowaniu par ćwierćfinałowych.