Reprezentant Polski ma oferty z dwóch najsilniejszych lig! "Płacą niesamowite pieniądze"

Rewalacja ligi włoskiej i reprezentant Polski Bartosz Bednorz może wkrótce zmienić klub. Przyjmujący Leo Shoes Modena przyznał, że ma oferty z Rosji i Włoch, dwóch najsilniejszych lig Europy.

25-latek nie przestaje zachwycać w czołowej lidze świata. W tym sezonie stał się nie tylko kluczową postacią zespołu z Modeny, ale i całej ligi. Według statystyk jest drugim najlepiej punktującym graczem swojej drużyny (219 pkt), a w rankingu serwujących Serie A plasuje się na trzeciej lokacie, tylko nieznacznie przegrywając z Wilfredo Leonem.

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio":

Zobacz wideo {{description}}

Nic zatem dziwnego, że Bednorz nie narzeka na brak ofert z czołowych klubów włoskich i rosyjskich. Jednym z faworytów do pozyskania Polaka jest Zenit Kazań, który oferuje gwiazdorski kontrakt o wartości 900 tysięcy euro.

Bednorz: Niektóre rosyjskie kluby mają budżety "z gumy"

- Mam oferty z topowych klubów włoskich i rosyjskich - przyznał Bednorz w rozmowie z TVP Sport. - Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre kluby rosyjskie mają budżety "z gumy" i płacą niesamowite pieniądze. Modena robi bardzo dużo, żeby mnie zatrzymać. Finansowo klubowi jest jednak trudno dorównać konkurentom z Rosji.

Bednorz przyznał, że liga włoska jest priorytetem, ale jednocześnie perspektywa gry w Rosji jest dla niego kusząca. - To duże wyzwanie. Dotychczas nie lubiłem siedzieć w jednym miejscu – ciągnie mnie do poznawania nowych rzeczy. Jeżeli będę mógł to zrobić, mając przy tym niesamowite warunki, to dlaczego miałbym nie spróbować? Chciałbym być zawodnikiem, który pod koniec kariery wypowie się o najmocniejszych ligach bazując na własnym doświadczeniu.