Bartosz Kurek może zmienić zespół. Jego klubu na niego nie stać

Jak informuje "Przegląd Sportowy", Bartosz Kurek może przenieść się do ligi rosyjskiej. 31-letni atakujący to kolejny po Bartoszu Bednorzu reprezentant Polski, który w przyszłym sezonie może występować w Rosji.

Kilka dni temu Polsat Sport podał, że Bartosz Bednorz otrzymał ofertę od Zenitu Kazań. Polski siatkarz, grający aktualnie we włoskiej Modenie, miałby zastąpić Ervina N'Gapetha. Reprezentant Polski mógłby także liczyć na gigantyczną podwyżkę. Według portalu ilrestodelcarlino.it, Polak miałby otrzymać dwuletni kontrakt, w czasie którego zarabiałby aż 900 tysięcy euro za sezon. To trzykrotnie większa suma niż obecne zarobki Bednorza.

Ten siatkarz da nam złoto w Tokio?

Zobacz wideo

Bartosz Kurek wróci do Rosji?

Niewykluczone, że do Rosji trafi także Bartosz Kurek, który reprezentuje dziś barwy Vero Volley Monzy. - Rzeczywiście jest realne zainteresowanie z rosyjskiej Superligi. Bartek w lidze włoskiej wskoczył już na swój najwyższy poziom i spodziewamy się kolejnych ofert. Jest mało prawdopodobne, że Monzę będzie stać na zatrzymanie Kurka - powiedział Jakub Michalak, menedżer Kurka w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

31-letni atakujący występował już w lidze rosyjskiej. W sezonie 2012/2013 był zawodnikiem Dinamo Moskwa.