Znakomity występ Bartosza Bednorza! Mistrz Włoch pokonany

W meczu ligi włoskiej Leo Shoes Modena pokonało mistrza Włoch, Cucine Lube Civitanova 3:1 (17:25, 25:19, 25:18, 25:21). Jednym z najlepszych na boisku był Bartosz Bednorz.

Cucine Lube Civitanova, czyli najlepsza drużyna poprzedniego sezonu, świetnie rozpoczęła środowy mecz i pewnie wygrała pierwszego seta 25:17. Później jednak zaczęli dominować gospodarze. I właściwie pozostałe trzy sety wygrali gładko, kolejno do: 19, 18 i 21. Wyróżniającym się zawodnikiem Leo Shoes Modena był Bartosz Bednorz. Najlepszy przyjmujący Final Six Ligi Narodów z 2019 roku zdobył aż 17 punktów, 14 z ataku, dwa z zagrywki i raz po bloku. Atakował ze skutecznością 48 procent.

W drużynie z Modeny można wyróżnić także Iwana Zajcewa (16 punktów) i Matthew Andersona (14 pkt). Z kolei w zespole mistrzów Włoch najskuteczniejszy był Kamil Rychlicki. Reprezentant Luksemburga o polskich korzeniach zdobył 20 punktów, czyli o 11 więcej niż Mateusz Bieniek.

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio" [WIDEO]

Leo Shoes Modena zajmuje trzecie miejsce, a Lube drugie. Prowadzi Perugia Wilfredo Leona. Zespół czołowego siatkarza na świecie wygrał 3:1 z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Wilfredo Leon zdobył 21 punktów.