Sport.pl

FIVB storpeduje przygotowania Polaków do igrzysk? Vital Heynen nie jest zadowolony

FIVB chce zmnejszyć liczbę siatkarzy, którzy będą mogli grać w Lidze Narodów. To może storpedować przygotowania polskich siatkarzy do igrzysk olimpijskich w Tokio. - Decyzja FIVB znacząco wpłynie na przygotowania - mówi Vital Heynen w rozmowie ze sport.tvp.pl.

Władze Światowej Federacji Siatkówki zastanawiają się nad zmniejszeniem liczby siatkarzy, którzy będą mogli grać w Lidze Narodów. W poprzedniej edycji trenerzy mogli powołać 25 zawodników, teraz ta liczba może zostać zmniejszona do 14. To duży problem, który może storpedować przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Na co stać Polaków na IO w Tokio? [WIDEO]

Zobacz wideo

- Czekamy na oficjalny komunikat i dopiero wtedy będziemy myśleć, jak będzie wyglądać turniej - przyznał Vital Heynen, selekcjoner Polaków, w rozmowie z portalem sport.tvp.pl. I dodał: - Największym problemem jest to, że w tym momencie nie mogę porozmawiać otwarcie z moimi graczami na temat planów, ponieważ muszę czekać na podanie zasad rozgrywania turnieju. Decyzja FIVB znacząco wpłynie na przygotowania.

W 2020 roku Liga Narodów rozpocznie się 22 maja i potrwa do 5 lipca. W Polsce zorganizowane będą dwa turnieje, a kadra Heynena zagra jeszcze w Rosji, Japonii i Francji. Final Six Ligi Narodów odbędzie się w Turynie. Turniej siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozpocznie się 25 lipca i potrwa do 8 sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (9)
FIVB storpeduje przygotowania Polaków do igrzysk? Vital Heynen nie jest zadowolony
Zaloguj się
 • boliver

  Oceniono 6 razy 6

  Te blazny z federacji powinni ograniczyc do siedmiu,,

  Po jakie licho 25 lub 14

 • polak_maly_111

  Oceniono 4 razy 4

  Zelaznej 6 nie powolac i tyle .. niech odpoczywaja .. wyslac 2gi garnitur i innych zmiennikow i z nich wybrac tych ktorzy sie przydadza na glownej imprezie .. nie widze problemu

 • joebrzask

  Oceniono 3 razy 3

  U-21 wysłać i niech chłopaki się ogrywają - najważniejsze są IO, a nie sprzedawanie reklam ku chwale i brzuchom jakichś leśnych dziadków.

 • arni73

  Oceniono 2 razy 2

  Pewnie "międzyczasie" zagłosują za zwiększeniem liczby członków prezydium o jakieś 30 osób z takich potęg jak Jordania, Fidżi czy Sierra Leone,

 • bjuras

  Oceniono 1 raz 1

  To jest ukłon w kierunku kilku silnych drużyn, ale rotujących w takiej mniej więcej liczbie zawodników. Głównie dla Polski i Rosji to jest utrudnienie, bo obie federacje mają bardzo silne i wyrównane szerokie zaplecze.

 • o_kulson_nac

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedyś trzeba tę federację postawić pod ścianą, zęby przestali myśleć wyłącznie o swoich zarobkach. Bo kasę z Polski doją bardzo dobrą i jak jej nagle zabraknie, to może być słabiej. A tymczasem mają nas w nosie zazwyczaj.

 • al-bundy

  Oceniono 3 razy 1

  Olać to goowno, Igrzyska są najważniejsze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX