Łódzki klub już bez szans na ćwierćfinał Ligi Mistrzyń. Chemik ze zwycięstwem w Pucharze CEV

To był słodko-gorzki dzień dla polskiej siatkówki kobiet w europejskich pucharach. Dotkliwej porażki w Lidze Mistrzyń doznały Grot Budowlane, które zostały pokonane przez tureckie Fenerbahce 0:3 (20:25, 21:25, 22:25). Łodzianki straciły szanse na awans do ćwierćfinału LM. W tym samym czasie dużo lepiej w Pucharze CEV spisywały się zawodniczki Chemika Police, które wygrały z hiszpańskim La Laguna w trzech partiach (25:13, 25:16, 25:16).

Grot Budowlane przed środowym meczem przeciwko tureckiemu Fenerbahce były skazywane na porażkę. Już jeden wygrany set byłby uznany za spory sukces polskiego zespołu, ale niestety zawodniczki jednego z najlepszych trenerów na świecie, Zorana Terzicia nie pozostawiły im złudzeń. Zwycięstwo Turczynek 3:0 (25:20, 25:21, 25:22) ostatecznie pozbawia łodzianki szans awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

O wiele lepiej spisały się natomiast zawodniczki Chemika Police, które są bliskie awansowania do ćwierćfinału Pucharu CEV. Dziś wygrały u siebie przeciwko hiszpańskiej La Lagunie dominując na boisku i nie dając szans rywalkom w trzech setach (25:13, 25:16, 25:16). Po ewentualnym zwycięstwie w rewanżu polski zespół w kolejnej fazie spotka się z wygranym pary Nyiregyhaza-HAOK Mladost, w której na razie bliżej awansu są zawodniczki z Węgier.

W czwartek w Lidze Mistrzyń swoje spotkanie rozegra ŁKS Commercecon Łódź, który o godzinie 18:00 podejmie u siebie siatkarki Chimika Jużne. To spotkanie może być bardzo ważne odnośnie kwestii ewentualnego awansu mistrzyń Polski do ćwierćfinału LM. Natomiast o 20:30 w Pucharze CEV Developres SkyRes Rzeszów zmierzy się w wyjazdowym z UYBA Bursa Arsizio.