Jastrzębski Węgiel pokonał rosyjskiego giganta po horrorze w LM! Obronił pięć piłek meczowych

Jastrzębski Węgiel wygrał po horrorze z Zenitem Kazań 3:2 (18:25, 25:16, 20:25, 25:22, 16:14) w spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarzy. Polska drużyna obroniła pięć piłek meczowych i zdobyła siedem punktów z rzędu w tie-breaku! Dzięki temu zwycięstwu jest liderem grupy C europejskich rozgrywek.

Jastrzębski Węgiel jechał do Kazania z zadaniem powalczenia o jak najwięcej w meczu z faworyzowanym Zenitem - finalistą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i jej sześciokrotnym triumfatorem. Nikt nie spodziewał się, że w ostatecznym rozrachunku to właśnie Rosjanie zostaną postawieni pod ścianą przez znakomitą grę polskiego zespołu. 

Zobacz wideo

Zenit miał okazję zakończyć mecz swoja wygraną za 3 punkty, bo prowadził już 2:1 w setach, ale podobnie jak wcześniej przy stanie 1:0 siatkarzom Jastrzębskiego Węgla udało się wyrównać po dobrej grze i sporej walce

Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po tie-breaku, w którym Zenit miał pięć piłek meczowych i każdą z nich zmarnował m.in. dzięki świetnej zagrywce Jakuba Buckiego, który doskonale uderzał w kierunku zawodników drużyny z Kazania. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zdobyli siedem  punktów z rzędu, wychodząc ze stanu 14:9 do 14:16. 

Zwycięstwo z Zenitem dało Jastrzębskiemu utrzymanie pozycji lidera tabeli grupy C, w której nie ponieśli jeszcze żadnej porażki. Prowadzą przed Nolito Maaseik, które traci do nich aż cztery punkty i Zenitem, który ma o jeden punkt więcej od belgijskiego klubu, ale przegrywa z nim liczbą zwycięstw. Tabelę zamyka Halkbank Ankara z zaledwie jednym punktem na koncie. 

Tabela grupy C LM siatkarzy: 

  1. Jastrzębski Węgiel - 8 punktów - 3 zwycięstwa
  2. Nolito Maaseik - 4 punkty - 2 zwycięstwa
  3. Zenit Kazań - 5 punktów - 1 zwycięstwo
  4. Halkbank Ankara - 1 punkt - 0 zwycięstw

Kolejny mecz Jastrzębskiego Węgla w rozgrywkach Ligi Mistrzów zaplanowano na 29 stycznia, gdy zagrają na wyjeździe z Halkbankiem. W tabeli PlusLigi są na czwartym miejscu z dorobkiem 30 punktów.