Bartosz Kurek znów cierpi. Polak opuścił ostatni mecz swojej drużyny w Serie A

Bartosz Kurek znów zmaga się z urazem pleców. Z tego powdu nie zagrał w ostatnim meczu swojego klubu. Przez tę samą kontuzję siatkarz Vero Volley Monza nie wystąpił w reprezentacji Polski podczas ostatnich mistrzostw Europy.

Według informacji "La Gazetta Dello Sport" Bartosz Kurek ponownie zmaga się z problemami zdrowotnymi. Atakujący reprezentacji Polski ma bóle pleców, które spowodowały, że nie zagrał w ostatnim meczu swojego Vero Volley Monza. Klub występujący w siatkarskiej Serie A przegrał w trzech setach z Itasem Trentino.

Zobacz wideo

"Bartosz od kilku dni ćwiczy już ataki i robi rozruch. Oglądał ostatni mecz z ławki, ale to jedynie środki ostrożności" - uspokajają dziennikarze włoskiego dziennika. Doniesienia potwierdził też klub. Kurek nie zagrał również w poniedziałkowym sparingu przeciwko Weronie. 

Zawodnikowi dokucza ten sam problem, przez który nie występował przez większość ostatniego sezonu reprezentacyjnego. Zabrakło go m.in. podczas mistrzostw Europy, z których Polacy przywieźli brązowe medale.

Uraz Kurka przydarzył się w bardzo trudnym momencie dla klubu z Monzy. Przed włoską drużyną dwa bardzo trudne spotkania: w sobotę zmierzy się z Sir Safety Conad Perugia prowadzoną przez szkoleniowca polskiej kadry, Vitala Heynena, a w środę z klubowym mistrzem świata - Cucine Lube Civitanova z Mateuszem Bieńkiem w składzie.

Więcej o: