Niespodzianka. Pogromczynie Polek zagrają na igrzyskach olimpijskich

Reprezentacja Turcji w siatkówce wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. W decydującym meczu drużyna Giovanniego Guidettiego nieoczekiwanie pokonała 3:0 Niemki (25:17, 25:19, 25:22).

W turnieju kwalifikacyjnym w Apeldoorn brało udział osiem reprezentacji (Holandia, Bułgaria, Polska, Azerbejdżan oraz Turcja, Niemcy, Belgia i Chorwacja), jednak bilet do Tokio był tylko dla jednej z drużyn. Polskie siatkarki straciły szansę na wyjazd na igrzyska olimpijskie, po tym jak w sobotnim półfinale przegrały z Turczynkami 2:3. W finale zawodniczki prowadzone przez Giovanniego Guidettiego, nieoczekiwanie, bez kłopotów pokonały Niemki 25:17, 25:19, 25:22. Faworytkami niedzielnego spotkania była drużyna Felixa Koslowskiego, która we wszystkich poprzednich meczach przegrały zaledwie dwa sety.

W Apeldoorn Turki grały już z Niemkami, ale w grupie przegrały. Jednak dzięki zwycięstwom z Belgijkami i Chorwatkami mierzyły się z Polkami w 1/2 finału.

Zobacz wideo

Kto zagra na IO w siatkówce?

Oprócz Japonii, która jest gospodarzem, zobaczymy kadry: Serbii, Chin, USA, Brazylii, Rosji, Włoch, Argentyny, Kenii, Korei Południowej, Turcji i reprezentacji, która wygra turniej kwalifikacyjny wśród zespołów z Ameryki Północnej. Złotego medalu igrzysk będą broniły Chinki.