Sensacja! Faworytki nie pojadą do Tokio! Poznaliśmy pierwsze finalistki kwalifikacji do IO

Niemki sensacyjnie pokonały Holenderki 3:0 (27:25, 25:23, 25:22) w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, rozgrywanego w holenderskim Apeldoorn. Ich rywalkami będzie lepszy zespół z pary Polska - Turcja.

Holenderki były zdecydowanymi faworytkami półfinałowego starcia z Niemkami. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, wydawało się, że gospodynie łatwo wywalczą awans do finału kwalifikacji olimpijskich, jednak rzeczywistość okazała się brutalna dla siatkarek prowadzonych przez Giovanniego Caprarę.

W pierwszym secie Niemki szybko zyskały przewagę, prowadząc nawet 21:16. Pozwoliły jednak Holenderkom doprowadzić do remisu. W bardzo zaciętej końcówce, rozgrywanej na przewagi, zdołały jednak wygrać 27:25. Holenderki nie zamierzały odpuścić ostatniej szansy na wyjazd do Tokio, dzięki czemu zdołały zdobyć przewagę aż 6 punktów (9:15).

Siatkarki Felixa Koslowskiego zdołały jednak bardzo szybko doprowadzić do wyrównania (17:17). Chwilę później prowadziły już dwoma punktami (19:17), co utrzymały do samego końce seta, wygranego przez Niemki 25:23.

W trzeciej partii, zdecydowanie najbardziej wyrównanej, żadna ze stron nie potrafiła uzyskać bezpiecznej przewagi. Wydawało się, że uda się to Niemkom, które prowadziły 3 punktami (13:10), jednak gospodynie turnieju w Apeldoorn doprowadziły do wyrównania (19:19). Ostatecznie jednak Niemki zdołały wygrać trzeciego seta 25:22 i cały mecz 3:0, dzięki czemu awansowały do finału kwalifikacji olimpijskich.

W drugim półfinale, który rozpocznie się o 20:45, rywalizować o awans do finału będą Polki i Turczynki. Awans na igrzyska olimpijskie w Tokio uzyska tylko zwycięzca turnieju w Apeldoorn.