Deklasacja w finale europejskich kwalifikacji olimpijskich siatkarzy. Wiemy, kto zagra w Tokio

Francja pokonała Niemcy 3:0 i awansowała do turnieju olimpijskiego siatkarzy w Tokio. Tym samym w Japonii zameldowała się 4. drużyna europejska.

Zakończył się europejski turniej kwalifikacji w siatkówce do igrzysk olimpijski w Tokio. W finale zmierzyli się gospodarze, Niemcy i Francuzi. Ci pierwszy w czwartek w półfinale pokonali Bułgarów 3:1. Natomiast  w meczu o finał "Trójkolorowi" ograli Słowenię 3:2, przegrywając już 0:2. 

Zobacz wideo

Na igrzyska z kwalifikacji europejskich pojechać może tylko jeden zespół, dlatego spotkanie Niemców z Francuzami zapowiadało się niezwykle pasjonująco. Pierwszego seta Earvin N’Gapeth i spółka wygrali do 20. Drugi udało im się ugrać równie łatwo, w tym samym stosunku. Najbardziej wyrównana była 3. partia, którą podopieczni Tilliego wygrali do 23.

Oprócz Francuzów w turnieju olimpijskim siatkarzy na pewno zobaczymy Japonię (która jest gospodarzem) oraz zwycięzców interkontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych: Polskę, Brazylię, USA, Włochy, Rosję oraz Argentynę. Trwają jeszcze kwalifikacje na pozostałych kontynentach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.