Holenderki niemal pewne awansu z grupy w kwalifikacjach olimpijskich siatkarek. W czwartek kluczowy mecz Polek

W środę polskie siatkarki nie rywalizowały w kwalifikacjach olimpijskich, grały jednak ich rywalki. Holenderki pewnie wygrały z Bułgarkami 3:0. W drugiej grupie także nie doszło do niespodzianek - swoje spotkanie pewnie wygrały Turczynki i Niemki.

Polki, które w środę miały dzień wolny od rywalizacji w fazie grupowej, mogły obserwować jak z Bułgarkami radzą sobie ich czwartkowe rywalki - Holenderki. Do niespodzianki nie doszło - gospodynie pewnie wygrały 3:0, niemal zapewniając sobie awans do półfinału kwalifikacji.

Niewiele więcej emocji było w grupie B, gdzie Niemki, które we wtorek niespodziewanie wygrały z Turcją, pokonały Belgijki 3:1. Turczynki z kolei po przegranym pierwszym secie z Chorwatkami pewnie wygrały trzy kolejne sety i wróciły do walki o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.

W czwartek kolejne trzy spotkania. O 13:00 Belgijki zagrają z Chorwatkami, o 16:00 Bułgaria zmierzy się z Azerbejdżanem. O 19:30 Polki zagrają z Holenderkami, gospodyniami turnieju kwalifikacyjnego. Relacja ze spotkania siatkarek Jacka Nawrockiego na Sport.pl.