Sport.pl

Sensacja! Mistrzowie Europy nie pojadą na igrzyska olimpijskie!

Serbowie przegrali w swoim ostatnim meczu fazy grupowej kwalifikacji olimpijskich z Bułgarią 2:3 (21:25, 26:24, 22:25, 25:20, 13:15). Tym samym mistrzowie Europy odpadają z rywalizacji o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Serbowie w meczu z Bułgarią potrzebowali zwycięstwa za trzy punkty, aby awansować do półfinału kwalifikacji olimpijskich rozgrywanych w Berlinie. Każdy inny wynik niż zwycięstwo aktualnych mistrzów Europy 3:0 lub 3:1 oznaczał konieczność oczekiwania na mecz Francji z Holandią i liczenie na niespodziankę - porażkę "trójkolorowych".

Rzeczywistość okazała się brutalna dla Serbów. Już od początku spotkania popełniali wiele błędów, co wykorzystali Bułgarzy, wygrywając pierwszego seta do 21. W drugim nie wyglądało to lepiej dla mistrzów Europy, ale w końcówce partii znakomite zagrywki Aleksandara Atanasijevicia i ataki Marko Podrascanina pozwoliły Serbom doprowadzić do wyrównania.

W trzeciej partii zespół Slobodana Kovacia wyglądał znacznie lepiej niż w dwóch poprzednich, jednak w końcówce Bułgarzy doszli do głosu i wygrywając seta do 22. Od tego momentu stało się jasne, że Serbowie będą potrzebować wygranej z Bułgarią i potknięcia Francuzów w spotkaniu z Holandią.

W czwartym secie Serbowie zdołali doprowadzić do tie-breaka, wygrywając do 20. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że Silvano Prandi postanowił wtedy oszczędzić swoich czołowych zawodników, ze względu na czwartkowy półfinał. W tie-breaku lepsi okazali się jednak Bułgarzy, skutecznie pozbawiając Serbów szans na grę w olimpijskich turnieju w Tokio.

Serbia - Bułgaria 2:3 (21:25, 26:24, 22:25, 25:20, 13:15)

Więcej o:
Komentarze (22)
Sensacja! Mistrzowie Europy nie pojadą na igrzyska olimpijskie!
Zaloguj się
 • steefann

  Oceniono 14 razy 12

  Po wczorajszych, niemal w każdym zdaniu Niderlandach wróciła Holandia.

 • pedro.666

  Oceniono 13 razy 7

  "Serbowie będą potrzebować potknięcia Francuzów w spotkaniu z Holandią"

  O! Zagłoba znowu Wam odebrał Niderlandy? A to pech! :)))

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 2

  Trochę to niesprawiedliwe... powinni mieć jeszcze szansę, nie mówiąc o automatycznym awansie!

 • kerajek

  Oceniono 5 razy 1

  A co tam mam się Serbią przejmować. Ja mogę tylko podziękować Polskim Siatkarzom za ten luxus jaki Oni nam dostarczyli awansując na Olimpiadę w pierwszej fazie kwalifikacji. I dzięki temu mogę teraz z taką dumą oglądać jak inne drużyny muszą walczyć o Olimpiadę wiedząc że Polska już tam jest.

 • spectator_zm

  Oceniono 3 razy 1

  Żadna sensacja. Ktoś z tej wielkiej trójki w tej grupie musiał odpaść już na fazie grupowej. Padło na Serbię, bo byli nie najlepiej przygotowani do tego turnieju.

 • chimi-churi

  Oceniono 5 razy 1

  Jaki mistrz taka sensacja.

 • mario98711

  0

  Serbia, Serbią, ale to co zrobili Francuzi! Jeśli mają choć resztki honoru powinni już nigdy do kraju ze wstydu nie wrócić. Podłożyć się Holandii żeby nie grać ze Słowenią, tylko z Niemcami. Dla tak klasowej drużyny to "wstyd i hańba" to mało powiedziane. Mam nadzieję że Niemcy za to ich rozjadą

 • 0bywatel_pl

  Oceniono 2 razy 0

  Niezrozumiałe zasady...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX