Sport.pl

Vital Heynen zdradził, kogo na pewno zabierze na igrzyska. "Pojedzie nawet ze złamaną nogą"

- Kubiaka biorę na igrzyska, bo potrzebuję w Tokio mojego kapitana, lidera zespołu. Pół żartem, pół serio mówię, że gdyby Michał złamał dwie nogi, to wahałbym się, czy go wziąć, ale z jedną złamaną i tak by pojechał - stwierdził Vital Heynen w wywiadzie dla "WP Sportowych Faktów". Selekcjoner reprezentacji Polski zdradził też, komu kibicuje podczas rozgrywanego w Berlinie turnieju kwalifikacyjnego do IO.

Reprezentacja Polski zapewniła sobie awans na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio dzięki wygranej w turnieju kwalifikacyjnym w Gdańsku. W rozmowie z "WP Sportowymi Faktami" selekcjoner "Biało-Czerwonych" Vital Heynen zdradził, że choć pełną listę powołanych poda do publicznej wiadomości w czerwcu, to już teraz o miejsce w kadrze nie musi obawiać się jej kapitan Michał Kubiak.

- Kubiaka biorę na igrzyska, bo potrzebuję w Tokio mojego kapitana, lidera zespołu. Pół żartem, pół serio mówię, że gdyby Michał złamał dwie nogi, to wahałbym się, czy go wziąć, ale z jedną złamaną i tak by pojechał. Chodzi o jego mentalność, zawsze był na pierwszej linii, gdy działo się coś ważnego, pomagał organizować wiele rzeczy [...]. Jak będzie z innymi zobaczymy, nie dokonam żadnych wyborów do czerwca. W kwietniu powołam szeroką kadrę i każdy z trzydziestu graczy będzie miał szansę pojechać na igrzyska - stwierdził Heynen.

Heynen: Żeby drużyna mnie posłuchała, potrzebuję kryzysu [Wilkowicz Sam na Sam]

Zobacz wideo

Vital Heynen zdradził, komu kibicuje podczas turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie. "Jestem egoistą"

Belg został też zapytany o to, który z jego kadrowiczów poczynił w ostatnim czasie największe postępy. - Duży krok do przodu zrobili rozgrywający Marcin Komenda i Marcin Janusz, bardzo duży zrobił Damian Wojtaszek, także Mateusz Bieniek, Maciej Muzaj i Aleksander Śliwka. To oni przychodzą mi na myśl w pierwszej kolejności - ocenił Belg.

W Berlinie trwa turniej kwalifikacyjny, który wyłoni ostatniego europejskiego uczestnika igrzysk olimpijskich. Selekcjoner naszej kadry nie ukrywa radości z faktu, że reprezentacja Polski nie musi uczestniczyć w tej niezwykle silnie obstawionej imprezie. Co ciekawe, w najbliższych dniach Heynen, który w 2019 objął funkcję trenera Perugii, będzie trzymał kciuki za zwycięstwo Serbów. - Jestem egoistą. Dla mojej Perugii najlepszy byłby awans Serbii, bo wtedy [Aleksandar - red.] Atanasijević i [Marko] Podrascanin wrócą do klubu z dużą dawką pozytywnej energii. Heynenowi trenerowi reprezentacji Polski jest wszystko jedno, kto się dostanie na igrzyska, bo ktokolwiek wygra w Berlinie, będzie mocny. Jednak Heynenowi trenerowi Perugii na rękę jest awans Serbów i to im będę kibicował - powiedział Heynen. 

Więcej o:
Komentarze (21)
Vital Heynen zdradził, kogo na pewno zabierze na igrzyska. "Pojedzie nawet ze złamaną nogą"
Zaloguj się
 • majkel33

  Oceniono 6 razy 4

  Szkoda Bednorza... Wg mnie jest drugi po Leonie na pozycji przyjmującego, jest w formie, gra w klubie z najlepszymi i przeciwko najlepszym i regularnie występuje w szóstce. Do tego ma zagrywkę, która może zrobić różnicę. Śliwkę czy Szalpuka lubię ale Bednorz jest sporo lepszy. Szkoda, że Vital jest taki uparty...

 • krzysztof.kapis

  Oceniono 2 razy 2

  szkoda że cały czas daje do zrozumienia Bednorzowi, że jest siatkarzem 2 kategorii....swego rodzaju groteska zważywszy na umiejetosci tego ostatniego w porównaniu np z takim Szalpukiem, róznica klasy...

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 2 razy 2

  Bednorz powinien dostać szans.

 • boromir195419

  Oceniono 1 raz 1

  Aja kibicuję NIEMCOM BO ... Z nimi najmniej się zmęczymy na IO a tam czekają nas trudne mecze z Brazylią i USA o ..... złoto Nie da się ukryć że dla mistrzów świata cel może być tylko jeden ... wygranie IO .. każdy inny wynik to jednak ... niedosyt.

 • waldic60

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwi mnie, że nie kibicuje swoim rodakom.

 • onuce-precz

  Oceniono 1 raz 1

  bedmorz powinien dostać druga szanse ale nie zmienia to faktu ze jest głupi! pamiętam jego wypowiedz po niepowołaniu go na mecze. trochę pokory temu gościowi brakuje.

 • desperato

  Oceniono 1 raz 1

  NIC ale to NIC nie wiecie o wartości Kubiaka! Głupawe wpisy na jego temat to potwierdzaja! Trener ma 100% racji. Kubiak stanowi spoiwo i wartość dodaną. Bednorz posiada na dziś umiejętności, ale czy jest gotowy na integrację z drużyną? Tego nie wiem. Najlepsi wiedzą sami zawodnicy - kogo i czego chcą!

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 1 raz 1

  Największy postęp zrobił Bednorz. Obecnie to jest TOP5 przyjmujących w najlepszej, siatkarskiej lidzie świata.

 • koszernywieprz

  0

  Niech się tylko Kubiak o Persach nie wypowiada bo za mało książek przeczytał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX