Sensacja w Berlinie! Francuscy siatkarze z pierwszą porażką w kwalifikacjach olimpijskich

Francja nie dała rady Bułgarom na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio, który odbywa się w Berlinie. Szans na awans nie stracili mistrzowie Europy z Serbii, którzy ograli reprezentantów Niderlandów. Gospodarze z Niemiec odnieśli natomiast drugie, pewne zwycięstwo przeciwko Belgom.

Sytuacja w grupie B kwalifikacji olimpijskich siatkarzy w Berlinie staje się coraz bardziej skomplikowana. Na jej faworyta wyrasta Bułgaria, która po dzisiejszym, sensacyjnym zwycięstwie nad Francuzami 3:2 (25:23, 17:25, 25:22, 19:25, 15:8) jako jedyna nie ma jeszcze porażki w grupie. Francuzi zaskoczyli nieco gorszą dyspozycją po wczorajszym pewnym zwycięstwie przeciwko Serbom, którzy wydawali się być ich najtrudniejszym rywalem. Mistrzowie Europy w drugim meczu poradzili sobie bez większych problemów z reprezentantami Niderlandów 3:0 (25:18, 25:18, 25:17). 

Zobacz wideo

Trzecie dzisiejsze spotkanie to pojedynek Niemców oraz Belgów. Gospodarze turnieju, głównie za sprawą świetnej dyspozycji Georga Grozera, tylko w ostatniej partii dali trochę większe szanse na rywalizację swoim rywalom, którzy mieli nawet piłkę setową, ale podopieczni Andrei Gianiego i tak wygrali w 3 setach - najpierw do 18, następnie 23, a w ostatnim na przewagi - 26:24. 

Niemcy mając na koncie jedno zwycięstwo prowadzą w grupie A przed Słowenią - obie ekipy mają po 3 punkty. Na 3. pozycji znaleźli się Belgowie, którzy podobnie, jak plasujący się za nimi Czesi, nie zdobyli ani jednego punktu. 

W grupie B z dorobkiem 4 punktów prowadzi Francja, przed Sebią, która ma ich 3. Na trzecim miejscu znajdują się Bułgarzy, którzy po dzisiejszym dniu mają tylko 2 punkty, ale też jedynie 1 rozegrany mecz. Tabelę zamyka Holandia, która pozostaje bez punktów. 

Jutro kolejne 3 mecze fazy grupowej turnieju w Berlinie. O 14 Bułgarzy zagrają o pozycję lidera grupy B z Holandią, a następnie zmierzą się ze sobą drużyny grupy A: o 17 Belgowie i Czesi, a trzy godziny i 10 minut później Niemcy oraz Słoweńcy. Z obu grup do półfinałów awansują po 2 drużyny. Awans do rywalizacji siatkarzy podczas igrzysk w Tokio wywalczy tylko zwycięzca turnieju. 

Więcej o: