Francja, Słowenia i Niemcy ze zwycięstwami w el. igrzysk siatkarzy

Francja pokonała Serbię, Słowenia okazała się lepsza od Belgii, a Niemcy wygrali z Czechami - tak prezentują się rezultaty pierwszych spotkań w ramach kwalifikacji olimpijskich, które są rozgrywane w Berlinie.

W meczu otwierającym zawody Francja gładko pokonała Serbię, aktualnego mistrza Europy 3:0, kolejno w setach do 21, 21 i 22. Tym samym reprezentacja "Trójkolorowych" zrewanżowała się ekipie "Plavi" za ubiegłoroczną porażkę 2:3 w półfinale mistrzostw Europy w Paryżu. Słoweńcy, którzy ulegli Serbom w finale mistrzostw Europy, pewnie pokonali Belgów 3:0 (25:23, 28:26, 25:20). Z kolei Niemcy bez żadnych problemów wygrali z Czechami, także 3:0 (25:19, 25:22, 25:20).

Zobacz wideo

W tabeli grupy A na prowadzeniu znajdują się Niemcy, którzy z powodu lepszego bilansu małych punktów wyprzedzają Słoweńców. Z kolei w grupie B prowadzą Francuzi, jednak Bułgarzy i Holendrzy pierwszy mecz zagrają dopiero w poniedziałek.

Polscy siatkarze już zakwalifikowali się na igrzyska olimpijskie

Z każdej grupy do dalszej fazy awansują po dwa zespoły, które następnie powalczą o jedno miejsce, dające bezpośredni awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Przypomnijmy, pewni udziału w olimpijskim turnieju są już Japonia, Brazylia, USA, Włochy, Polska, Rosja i Argentyna, które, oprócz gospodarzy, wygrały turnieju interkontynentalne.

Więcej o: