Wilfredo Leon zainwestował we francuski klub siatkarski. "Suma nie jest ważna"

- Suma nie jest ważna. Celem było, by klub utrzymał się na powierzchni - w rozmowie z "L'Equipe" przyznał Wilfredo Leon. Reprezentant Polski zdradził, że zainwestował w Paris Volley, francuski klub siatkarski.

Paris Volley to francuski klub siatkarski, który od kilku lat zmaga się z problemami finansowymi. Rok temu jego akcjonariuszem został Michał Kubiak. Kapitan reprezentacji Polski teraz namówił do inwestycji w paryski zespół Wilfredo Leona, jednego z liderów biało-czerwonych. 

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio"

Zobacz wideo

Wilfredo Leon zainwestował we francuski klub siatkarski. "Suma nie jest ważna"

Nie wiadomo, ile akcji zdecydował się wykupić Leon. Można się jednak spodziewać, że najlepszy siatkarz świata, jak 26-latka określają dziennikarze "L'Equipe", zasilił Paris Volley sporym zastrzykiem gotówki. - Suma nie jest ważna. Celem było, by klub utrzymał się na powierzchni. Najpierw, aby przystąpił do rozgrywek Ligue B. Po sezonie jest już w elicie. To bardzo pozytywne, bardzo mnie to ucieszyło - przyznał Leon na łamach francuskich mediów. 

Leon nie wykluczył nawet tego, że kiedyś zagra w barwach paryskiego zespołu. Obecnie reprezentant Polski kubańskiego pochodzenia występuje w Perugii. W przyszłości może się jednak przenieść do Francji. - To może nie będzie w przyszłym sezonie, ale dlaczego nie? - przyznał Leon.

Więcej o: