Jacek Nawrocki podał skład na kwalifikacje przed IO! Pominął kilka zawodniczek, które chciały jego dymisji

Jacek Nawrocki podał szeroki skład reprezentacji Polski siatkarek przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który zostanie rozegrany w dniach 7-12 stycznia w Apeldoorn. Zabrakło w nim kilku zawodniczek, które protestowały przeciwko trenerowi kadry.

Jacek Nawrocki ogłosił szeroki skład reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, który zostanie rozegrany w dniach 7-12 stycznia w holenderskim Apeldoorn. Rywalkami Polek w grupie A będą Holenderki, Bułgarki i Azerki, natomiast w grupie B zagrają Turczynki, Niemki, Belgijki i Chorwatki.

Zobacz wideo, w którym Paweł Woicki wyjaśnia, czego najbardziej potrzebuje prowadzona przez niego drużyna:

Zobacz wideo

Choć istniały obawy, że w kadrze zabraknie wielu czołowych zawodniczek, w składzie podanym przez Jacka Nawockiego, w porównaniu do składu z mistrzostw Europy, zabrakło Katarzyny Zaroślińskiej-Król, Pauliny Maj-Erwardt i Martyny Grajber. Dwie ostatnie traciły najwięcej na faworyzowaniu Marii Stenzel i Magdaleny Stysiak, co było jednym z przedmiotów konfliktu między siatkarkami, a trenerem reprezentacji Polski.

Szeroka kadra reprezentacji Polski siatkarek na turniej kwalifikacyjny do IO:

  • rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Zofia Szczotkiewicz, Joanna Wołosz
  • przyjmujące: Oliwia Bałuk, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Natalia Mędrzyk, Magdalena Stysiak, Julia Twardowska, Aleksandra Wójcik
  • atakujące: Martyna Łukasik, Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek-Godek
  • środkowe: Klaudia Alagierska, Weronika Centka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Małgorzata Jasek, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel
  • libero: Monika Jagła, Anna Korabiec, Maria Stenzel
Więcej o: