Oficjalnie: Polska zorganizuje siatkarskie mistrzostwa Europy w 2021 roku!

Polska została współorganizatorem mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn 2021 roku. Nasz kraj zajmie się oganizacją turnieju wraz z Czechami, Estonią i Finlandią.

Jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej, CEV oficjalnie przyznał organizację mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn czterem krajom. Wśród nich poza Czechami, Estonią i Finlandią znalazła się Polska, dla której będzie to już trzeci raz, gdy w naszych halach pojawią się najlepsi siatkarze Europy. Wcześniej impreza gościła tu w 2013 roku, gdy współorganizowaliśmy ją z Danią, a także w 2017 roku, gdy byliśmy jedynym gospodarzem.

- Jestem dumny i szczęśliwy, że Polska będzie jednym z czterech organizatorów EuroVolley 2021 Mężczyzn – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Jestem przekonany, że wszyscy sprawimy ogromną radość fanom siatkówki w Europie - zapewnił.

Kurek: Złoto na igrzyskach? Jesteśmy w stanie to zrobić

Zobacz wideo

Nie znamy jeszcze miast, w których miałyby się odbywać mecze. Meczów odbędzie się 25, gdyż w Polsce rozegrane zostaną wszystkie spotkania grupowe (15 meczów), cztery mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, obydwa półfinały, a także mecz o 3.miejsce i finał ME 2021, co potwierdził PZPS.

Reprezentacja Polski tylko raz zdobywała tytuł mistrzów Europy. Działo się to w 2009 roku w Izmirze. Tegoroczny czempionat przyniósł naszej kadrze brązowy medal po wygranej nad Rosją i wcześniejszej porażce ze Słowenią w półfinale. Nasz kraj na przełomie sierpnia i września gościł natomiast mistrzostwa Europy siatkarek, w których ostatecznie podopieczne Jacka Nawrockiego zajęły 4. miejsce.

Więcej o: