CBA zatrzymało b. prezes siatkarskiego klubu. "Pieniądze na kampanię wyborczą"

Była prezes siatkarskiego klubu Chemik Police została zatrzymana przez CBA. Kobieta wraz z warszawskim doradcą ds. marketingu politycznego przywłaszczyła ponad 180 tys. zł.

"Agenci Delegatury CBA w Szczecinie prowadzą śledztwo w sprawie funkcjonowania Fundacji Grupy Azoty na rzecz rozwoju piłki siatkowej kobiet. Badane są także nieprawidłowości w zakresie wydatkowania środków uzyskanych w wyniku umów sponsoringu zawartych w 2015 roku, których stroną był Klub Piłki Siatkowej Chemik Police S.A." - informuje oficjalna strona internetowa CBA.

Zobacz wideo

Funkcjonariusze CBA do wspomnianej wyżej sprawy zatrzymali dwie osoby. Jedną z nich jest była prezes klubu siatkarskiego Chemik Police. Wiele wskazuje na to, że wraz z warszawskim doradcą ds. marketingu politycznego kobieta przywłaszczyła 180 tys. zł z Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police S.A.. "Część z tych środków wydawano na zakup powierzchni reklamowych - bilbordy i plakaty związane z kampanią wyborczą" - czytamy na cba.gov.pl.

Zatrzymane osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszą zarzuty przywłaszczenia mienia. W związku ze sprawą CBA zatrzymało już łącznie 21 osób.

Więcej o: